برگزاری هشتمین جلسه ستاد اجرایی نظام سلامت الکترونیک
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، حمیدرضا صفی خانی در اين جلسه درخصوص ستاد اجرايي نظام سلامت الكترونيك سلامت، اظهار كرد: ستاد اجرایی نظام سلامت الکترونیک، مهمترین رکن اجرایی استقرار و نظام پرونده الکترونیک سلامت است و ذیل شورای سیاستگذاری نظام سلامت الکترونیک فعالیت می کند.

رییس مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت ادامه داد: در این ستاد، خط و مشی های کلان، تصمیم گیری های اجرایی و نقشه راه آینده نظام سلامت الکترونیک ترسیم می شود و بعد از رونمایی از پرونده الکترونیک سلامت و استقرار هسته اولیه آن، اقدامات بعدی با هدف عمق بخشی و جامعیت بخشی به خدمات، اضافه کردن خدمات ارزش افزوده مانند نوبت گیری، نوبت دهی و نسخه نویسی الکترونیک در بخش خصوصی و مطب ها و یکپارچه کردن اطلاعات را در دستور کار قرار دادیم. 

وی افزود: مهمترین کار ما در آینده، ایجاد بانک قواعد نظام سلامت است،در هشتیمن جلسه این ستاد که با حضور تمام ذینفعان برگزار شد، ضمن تشریح گزارش وضعیت دانشگاه های علوم پزشکی در خصوص توسعه و عمق بخشی به پرونده الکترونیک سلامت، به این نتیجه رسیدیم که اقدامات بعدی را چگونه ساماندهی کنیم. 

صفی‌خانی گفت: تصمیمات ستاد اجرایی نظام سلامت الکترونیک که نیازمند مصوبه شورای سیاستگذاری باشند، را برای تصویب به این شورا می بریم. 

به گزارش وب‌دا رییس مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت در پایان اضافه کرد: یکی از تصمیمات ستاد اجرایی و شورای سیاستگذاری نظام سلامت الکترونیک، تدوین سند مشوق برای تمام ذی نفعان نظام سلامت الکترونیک است که این مشوق ها می تواند مبتنی بر تسهیل در پرداخت و سایر تشویق های سازمان های بیمه گر به ذی نفعان اعم از داروخانه ها، مطب ها و مراکز تصویربرداری باشد که در نشست های آینده ستاد نظام سلامت الکترونیک، این سند، تهیه و تدوین می شود.

پایان پیام/

مطالب مشابه