زیرساخت‌ لازم برای ورود معلولان به جامعه وجود ندارد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، همایون هاشمی در رابطه با عدم تخصیص بودجه مربوط به اجرای قانون حمایت از حقوق معلولین،گفت: قانون جامع حمایت از حقوق معلولان پس از سالها مورد بازبینی قرار گرفت و در صحن علنی مجلس با اکثریت آرای نمایندگان تصویب شده و دولت نیز پس از تایید شورای نگهبان، به سازمان‌های مربوطه ابلاغ کرد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه سازمان برنامه بودجه به تعهدات خودش در قبال قانون حمایت از حقوق معلولان عمل نکرد، اظهار کرد: علی رغم تعهدآور بودن این قانون، تاکنون حتی یک ریال هم از بودجه مربوط به اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان به سازمان بهزیستی پرداخت نشده است. 

وی افزود:4 هزار میلیارد تومان برای اجرای قانون حمایت از معلولان در نظر گرفته شده بود اما مقرر شد هزار و صد میلیارد تومان آن برای اجرا و استقرار این قانون تخصیص پیدا کند، اما متاسفانه  با گذشت دو سال از تصویب قانون حمایت از معلولان، تاکنون هیچ پولی به سازمان بهزیستی تزریق نشده است.

هاشمی گفت: تصویب قانون جامع حمایت از حقوق معلولان روزانه امیدی را در میان این افراد ایجاد کرد، در حال حاضر بسیاری از معلولان با ایجاد برنامه های توامندسازی، با تحصیلات عالیه وارد جامعه شدند، اما هنوز زیر ساخت لازم از جمله دسترسی‌ به معابر و اماکن عمومی، ایاب و ذهاب و ظرفیت اشتغال وجود ندارد. حل تمامی مشکلات این حوزه و بهبود زیرساخت‌ها به قانون جامع و کاملی نیاز داشت که خوشبختانه توسط نمایندگان به خصوص فراکسیون معلولان مجلس شورای اسلامی تهیه شد، اما جای تاسف دارد که تاکنون هیچ بودجه‌ای برای اجرای آن تخصیص نیافته است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت وی در پایان اضافه کرد: از دبیر کمیسیون بهداشت و درمان خواستم تا مسئولان مربوطه را به صحن کمیسیون دعوت کرده تا نسبت به مشکلات موجود پاسخگو باشند. با وجود اینکه مجلس گام بسیار محکمی را برای بهبود وضعیت معلولان برداشت اما متاسفانه دولت از این ظرفیت بسیارخوب استفاده نکرد.

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.