تولید یک‌صد قلم دارو و مواد اولیه دارویی در بخش واکسن، داروی انسانی و طیور
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، اسماعیل قادری فر درباره وضعیت ایران در تولید دارو، اظهار کرد: هم اکنون حدود ۵ شتاب‌دهنده در حوزه زیست فناوری به تولید واکسن و دارو می‌پردازند. در واقع ایران در شرایطی بیش از ۹۷ درصد از دارو‌ها و مواد موثره دارویی خود را تولید می‌کند که هنوز برای تامین ۳ درصد از مواد اولیه وابستگی دارد.

رییس مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ادامه داد: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان دامپزشکی وزارت جهاد کشاورزی تولید یک‌صد قلم دارو و مواد اولیه دارویی در بخش واکسن، داروی انسانی و طیور را در اولویت کاری خود قرار داده است.

وی افزود: این دارو‌های جدید با کمک شتاب دهنده‌های موجود در کشور تولید خواهد شد، و در این برنامه محوری قصد داریم تا دو سال آینده صددرصد در تولید مواد دارویی پیشرفته نوترکیب به خودکفایی برسیم.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان قادری‌فر در پایان گفت: توانمندی ایران در زمینه تولید دارو باعث شده است با وجود مشکلات فراوانی که در تامین داروی کشور وجود دارد، هیچ گاه کمبود محسوسی در این حوزه نداشته باشیم که این موضوع نشان‌دهنده توانمندی شرکت‌های دانش بنیان است.

پایان پیام/

مطالب مشابه