رعایت تعرفه مصوب در زمینه دریافت حق ویزیت توسط پزشکان الزامی است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمد جهانگیری درخصوص عدم رعایت تعرفه ویزیت پزشکان توضیح داد: با وجود اینکه تعرفه‌های پزشکان منصفانه تعیین نشده است اما سازمان نظام پزشکی به همه آنها اعلام کرده است که رعایت قانون در زمینه دریافت حق ویزیت توسط همه پزشکان الزامی است.

 معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی ادامه داد: تمام پزشکان باید قانون را رعایت کنند و تفاوتی ندارد که ویزیت بیماران در بیمارستان یا در مطب شخصی انجام شود، حق ویزیت پزشکان عمومی ۲۷هزار تومان و حق ویزیت پزشکان متخصص ۴۱ هزار تومان تعیین شده است.

وی افزود: مردم جامعه در صورت مشاهده هرگونه تخلف با مراجعه به معاونین درمان دانشگاه ها می توانند تخلفات را گزارش دهند تا به این موضوع رسیدگی شود.

جهانگیری با انتقاد از وضعیت تعرفه‌های پزشکی گفت: با توجه به هزینه‌های مطب پزشکان این مقدار حق ویزیت در حالی تعیین شده که پزشک در مطب با هزینه‌های زیادی از جمله پرداخت حقوق منشی، اجاره بها و مالیات مواجه است.

به گزارش فارس معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی در پایان اضافه کرد: در یک مطب چشم‌پزشکی حدود یک میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده است ولی ویزیت آن تنها ۴۱ هزار تومان تعیین شده که این تعرفه‌ عادلانه نیست.

پایان پیام/

مطالب مشابه