آمار مصدومان زلزله خوزستان به ۱۴۰ نفر رسید
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، قاسم ساعدی در تشریح آخرین وضعیت مناطق زلزله‌زده استان خوزستان، گفت: دیروز حدود ساعت 11:30 زمین لرزه‌ای به قدرت 5/7 ریشتر با مرکزیت مسجد سلیمان، استان خوزستان را لرزاند، کما اینکه ما در دشت آزادگان هم آن را به وضوح احساس کردیم و پس لرزه‌های آن هم به طور کامل محسوس بود و حتی استان‌های عراق همچون میسان را هم به لرزه درآورده بود.

رئیس مجمع نمایندگان خوزستان در مجلس ادامه داد: با توجه به اینکه بافت مسکن مردم در مسجد سلیمان و شهرستان‌های اطراف عشایری است، به همین دلیل دچار خسارت شدند و بیش از 140 نفر هم مجروح شدند.

وی افزود: در پی وقوع این زلزله تعداد زیادی از خودروها زیر آواری از هم دیوارهای منازل و هم کوه ماندند و خسارات بسیار سنگینی به این بخش وارد شد.

ساعدی گفت: ستاد بحران استان خوزستان با شهرستان‌های معین، بالگردهای تخصصی و کارشناسان ارزیاب در مسجد سلیمان، لالی، اندیکا و روستاهای حوالی کانون زلزله به سرعت ورود پیدا کرد و همچنان نیز در حال ارزیابی بوده و تا فردا ارزیابی‌های آنها نهایی خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت رئیس مجمع نمایندگان خوزستان در مجلس شورای اسلامی در پایان در خصوص اینکه آیا مردم مناطق سیل‌زده هم در پی وقوع این زلزله با خسارت مواجه شده‌اند، تاکید کرد: شهرهای درگیر سیل از این زلزله متاثر نشده و دچار خسارت نشده‌اند.

پایان پیام/

مطالب مشابه