معافیت وارداتی خیرین سلامت از واردات تجهیزات پزشکی
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمد حسین قربانی با اشاره به عملکرد فراکسیون خیرین سلامت در مجلس گفت: عملکرد فراکسیون خیرین سلامت مجلس با بقیه فراکسیون‌ها متفاوت است چراکه در کنار فراکسیون خیرین سلامت در مجلس، مجمع خیرین سلامت کشور را نیز داریم که حسینعلی شهریاری در مجلس شورای اسلامی مسئولیت این مجمع را عهده‌دار است. اعمال معافیت مالیاتی برای خیرینی که زیر نظر مجمع خیرین سلامت اقدام به واردات تجهیزات پزشکی و بیمارستانی می‌کنند.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت درمان مجلس ادامه داد: به دلیل تعاملی که امروز بین فراکسیون خیرین سلامت و مجمع خیرین سلامت کشور وجود دارد، همپوشانی‌های خوبی ایجاد شده و بحث ارتباط با خیرین بیرون از کشور را از سوی دبیرخانه مجمع خیرین سلامت برقرار کردیم و کارها را انجام داده به طوری‌که بحث قانونگذاری و مشکلات را در مجلس حل می‌کنیم.

وی افزود: یکی از کارهای خوبی که انجام شد، معافیت وارداتی خیرین سلامت از واردات کالاها بود؛ برای واردات تجهیزات پزشکی فقط یک تشکیلات معاف از مالیات و آن هیات امنای ارزی بود که توانستیم در مجلس قانونی تصویب کنیم مبنی بر اینکه مجمع خیرین سلامت برای واردات تجهیزات پزشکی معاف از مالیات باشند. به هر حال این همپوشانی‌ها هم در زمینه جذب خیرین و هم در زمینه هدایت منابع و همچنین واردات محصولات مورد نیاز بیمارستان‌ها وجود دارد و گام‌های بسیار خوبی برداشته شده است.

قربانی گفت: تیم خوبی در جهت حل مشکلات خیرین سلامت و کمبود تجهیزات پزشکی تشکیل شده، حدود چهار ماه است که در غالب یک تیم، تعدادی از همکاران کمیسیون بهداشت و درمان مجلس و 3 نفر از معاونان وزارت بهداشت و دبیرخانه مجمع خیرین سلامت کشور به استان‌ها، مراکز بهداشتی درمانی و دانشگاه‌های علوم پزشکی می‌رویم، مشکلات را احصا کرده و در جهت رفع آن اقدام‌هایی انجام می‌شود؛ حتی به منابع خیرین در جهت رفع مشکلات به ویژه برای رفع کمبود تجهیزات بیمارستانی مثل دستگاه‌های دیالیز کمک می‌کنیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: در قالب دبیرخانه، مجمع خیرین سلامت استان‌ها را تشکیل دادیم که با نمایندگان استان‌ها و هم با خیرین در ارتباط هستیم به هر حال عملکرد فراکسیون خیرین سلامت مجلس از نظر عملیاتی بسیار متفاوت است و کارهای خوبی انجام شده است.

وی با اشاره به ارتباط این فراکسیون با ایرانیان مقیم خارج از کشور تصریح کرد: مجمع خیرین در بیرون از مجلس کمی عملیاتی‌تر هستند و خیرین خارج از کشور و ایرانیان مقیم خارج از کشور را به مجمع خیرین وصل می‌کنند و منابع تحت نظر آنها هدایت می‌شود، به همین منظور چنین عملکرد ملی را شاید در هیچ فراکسیونی نبینید.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت قربانی در پایان اضافه کرد: آنچه که برای این یکسال باقی مانده در نظر داریم، سرکشی به تمام استان‌ها، راه‌اندازی دبیرخانه مجمع خیرین سلامت استان‌ها، داشتن ارتباط تنگاتنگ با مجمع نمایندگان و پل ارتباطی با ایرانیان خارج از کشور در جهت هدایت منابع عزیزانی که تمایل دارند در کار خیر در حوزه سلامت مشارکت داشته باشند، انجام خواهیم داد.

پایان پیام/

مطالب مشابه