اجرای نظام ارجاع نیازمند اقدام مرحله‌ای است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، سعید نمکی در حاشیه بازدید از  بیمارستان علامه بهلول گنابادی گناباد گفت: امروز بازدیدی از دانشگاه علوم پزشکی و بیمارستان علامه بهلول گنابادی گناباد داشتیم و این دانشگاه، یکی از دانشگاه های بسیار خوب و پیشرفته کشور است و کادر بهداشتی و درمانی آن، عملکرد بسیار خوبی در ارائه خدمات به مردم داشته اند.

وی افزود: دانشگاه علوم پزشکی گناباد می تواند یکی از دانشگاه های پیشتاز کشور باشد، پرونده الکترونیک سلامت را به عنوان ریل گذاری برای رسیدن به نظام ارجاع، پزشکی خانواده و راهنماهای بالینی در کشور مستقر کردیم و با همت همکاران ما در این دانشگاه، نظام ارجاع الکترونیک به طور رسمی و آزمایشی در کشور آغاز شد و امیدوارم که تجربیات این دانشگاه بتواند به عنوان منبعی برای سایر دانشگاه ها مورد استفاده قرار گیرد.

وزیر بهداشت ادامه داد: اجرای پرونده الکترونیک سلامت، نظام ارجاع، پزشکی خانواده و راهنماهای بالینی به عنوان تکالیف قانونی برجای مانده از برنامه های پنجم و ششم توسعه، در دستور کار وزارت بهداشت قرار گرفته و به محض ورودم به وزارت بهداشت، فکر کردم که بهترین ریل گذاری برای اجرای سایر اجزای نظام سلامت الکترونیک، استقرار پرونده الکترونیک سلامت است و این کار را با همت همکاران مان آغاز کردیم و خوشبختانه ماه گذشته با حضور رییس جمهور، استقرار پرونده الکترونیک سلامت رونمایی شد.

نمکی با اشاره به تدوین ۶۰۰ راهنمای بالینی برای خدمات پر هزینه توسط معاونت درمان وزارت بهداشت، گفت: این راهنماهای بالینی از مسیر پرونده الکترونیک سلامت، قابل اجرا است البته اجرای پرونده الکترونیک سلامت در کل کشور در دستور کار قرار گرفت اما اجرای نظام ارجاع، نیازمند اقدام مرحله ای است.

وی اظهار کرد: اجرای نظام ارجاع در کشور دارای بار فرهنگی، سیاسی و اقتصادی است و اجرای آزمایشی آن را در کشور از دانشگاه علوم پزشکی گناباد آغاز کرده ایم و اجرای نظام ارجاع در تعدادی از استانها تا پایان شهریور و تعداد قابل توجهی نیز تا پایان سال جاری آغاز می شود.

به گزارش وب‌دا وزیر بهداشت در پایان اضافه کرد: همانگونه که گفته بودم پرونده الکترونیک سلامت را تا پایان بهار امسال راه اندازی می کنیم، قول می دهم تا پایان شهریور سال آینده، شاهد اجرای نظام ارجاع در کل کشور باشیم.

پایان پیام/

مطالب مشابه