هنوز جرم بازداشت‌شدگان سازمان غذا و دارو ثابت نشده است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمدحسین حیدری در خصوص آخرین وضعیت تشکیل شورای نظارت بر خدمات‌‌رسانی در حوزه درمان، گفت: یکی از دغدغه‌های وزیر بهداشت در حیطه نظارت، نظارت عمومی بوده است و وی معتقد است که باید عموم مردم به فعالیت‌ها نظارت داشته باشند، در همین راستا پیشنهاد تشکیل شورای نظارت بر خدمت‌‌رسانی ارائه شد که برای عملیاتی کردن این موضوع در حوزه بازرسی پیشنهاداتی را ارائه دادیم. 

مدیرکل دفتر نظارت و ارزیابی وزارت بهداشت ادامه داد: افراد صاحب تریبون، ائمه جمعه، NGO، سمن‌های سلامت، استانداران، پزشکی قانونی و ... از جمله عواملی هستند که می‌توانند در این شورا نقش‌آفرینی داشته باشند و به نظارت بر حوزه بهداشت و درمان کمک کنند، هنوز این شورا به صورت سیستماتیک راه‌اندازی نشده است، در حال حاضر در حال پیگیری این موضوع هستیم. 

وی افزود: مردم می‌توانند تخلفات حوزه بهداشت و درمان را با سامانه 190 در میان بگذارند و ما بلافاصله این گزارش‌ها را پیگیری می‌کنیم همچنین نتیجه گزارشات هر سه ماه یکبار در اختیار وزیر بهداشت قرار می‌گیرد.

حیدری در خصوص آخرین وضعیت بازداشت‌شدگان در سازمان غذا و دارو، گفت: در حوزه غذا و دارو برمبنای صحبت‌های وزیر احتمال یکسری تخلفات وجود داشت که این موضوع با مراجع ذیربط در میان گذاشته شد و پس از رسیدگی به وضعیت عملکرد برخی از افراد اتهاماتی به آنها وارد شد.

به گزارش مهر مدیرکل دفتر نظارت و ارزیابی وزارت بهداشت در پایان اضافه کرد: هنوز جرم این افراد ثابت نشده است و مراجع قضایی باید در این زمینه تصمیم‌گیری کنند، اظهارنظر در این زمینه باید پس از احراز جرم از طریق مراجع قضایی صورت گیرد.

پایان پیام/

مطالب مشابه