وقتی اجازه تبادل مالی نداریم، چطور باید دارو یا غذا وارد کنیم؟
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، علی ابراهیمی در واکنش به گفته برایان هوک، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران گفت: البته آقای ترامپ و پمپئو هم بارها اشاره کرده‌اند که غذا و دارو را تحریم نکرده‌ایم اما نکته اینجاست که وقتی آنها اجازه مبادلات پولی را به ما نمی‌دهند، عملا اجازه صادر یا واردکردن نهاده‌های دامی و دارو را نداریم.

وی افزود: می‌توان گفت تحریم‌های اعمال شده برخلاف آنچه که آمریکا می‌گوید خطاب به دولت ایران نیست. اصل فشار تحریم‌ها را مردم تحمل می‌کنند. این موضع جدید آقای هوک هم کاملا یک دروغ آشکار است که البته برای تشویش اذهان و افکار عمومی است.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به اهداف آمریکا از تحریم اقتصادی اظهار کرد: همه می‌دانند که وقتی آمریکا برای کشوری محدودیت‌هایی اعمال می‌کنند، چرخ اقتصاد آن کشور را دچار مشکل می‌کند. مردم عادی نیز از ارکان جدی این چرخ هستد. با این اوصاف می‌توان گفت که این اظهار نظر در خصوص عدم تحریم مواد غذایی و دارویی در زمره سایر اظهار نظرهای دروغ سردمداران آمریکا است.

به گزارش ایسنا ابراهیمی در پایان ادعای عدم تحریم غذا و دارو را غیرقابل باور دانست و گفت: وقتی ما اجازه تبادل مالی نداریم، چطور باید دارو یا غذا وارد کنیم؟ از نظر بنده ادعای آقای هوک کذب محض است.

پایان پیام/

مطالب مشابه