تامین دارو مهم‌ترین نیاز مردم و در اولویت امور قرار دارد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، علی نوبخت در دیدار اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با رئیس و مدیران سازمان غذا و دارو، افزود: دارو یکی از مهم‌ترین نیازهای مردم و بیماران کشور است و باید در هر شرایطی در دسترس باشد.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: اگرچه دشمن دارو را از تحریم مستثنا می‌دانند اما با اقداماتی که انجام می‌دهد، عملا دارو شامل حال تحریم می‌شود؛ بر این اساس طبق فرمایشات مقام معظم رهبری هم‌اکنون دوره همدلی مسئولان است و ما هم بر همین مبنا آمده‌ایم تا بگوییم در خدمت سازمان غذا و دارو هستیم.

وی افزود: تامین دارو برای نمایندگان مردم در مجلس به‌خصوص کمیسیون بهداشت در اولویت امور قرار دارد، برای تحقق این مهم تمام ارگان‌ها و مسئولان کشور باید در کنار هم باشیم تا ملت ایران این همدلی را احساس کند، ما نمایندگان نیز برای تأمین داروی مردم در کنار شما هستیم.

نوبخت گفت: در ابعاد نظارتی، کمیسیون بهداشت درمان درمورد دارو یکسری نگرانی‌هایی از گذشته داشته و موضوع تحقیق و تفحص از سازمان غذا و دارو مطرح بوده است، اما پیگیری ها در حوزه برخورد با تخلف‌ در این دوره به صورت جدی دنبال می‌شود.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس یادآور شد: موضوعاتی درمورد ارز دارو توسط وزیر بهداشت بیان شد که ابعاد عمومی و جهانی پیداکرده  و در جهت مبارزه با تخلفات اقداماتی شروع‌شده است که مجلس هم در این زمینه پیش‌گام و در کنار سازمان غذا و دارو است. اگر کسانی بخواهند به هر نوع به ارز دارو و تجهیزات دست‌درازی کنند به‌هیچ‌وجه قابل‌قبول نیست و جنایت در حق بشری محسوب می‌شود، وزیر بهداشت و جمعیت بزرگ داروسازان شریف سال‌ها زحمت کشیدند و در مورد گروهی که این حوزه را آلوده کرده‌اند، اظهار نگرانی می‌کنند.

به گزارش فارس وی در پایان با تأکید بر اهمیت تأمین داروی کشور، گفت: انتظار داریم سازمان غذا و دارو در مسیر شفافیت، در صورت ملاحظه تخلف، مورد را گزارش کند تا قوه قضائیه به آن رسیدگی کند، به دلیل اهمیت موضوع دارو  این را بدانید که تنها نیستید و ما در کنار سازمان غذا و دارو تمام اقدامات تکالیفمان را درجایی که لازم است سوال، استیضاح، تفحص و اقدامات دیگر را انجام خواهیم داد.

پایان پیام/

مطالب مشابه