کارگروه سه جانبه طرح افزایش ظرفیت پزشکی تشکیل شد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، جلسه فوق العاده کمیسیون بهداشت مجلس با حضور معاون آموزشی و معاون کل وزارت بهداشت با برخی از امضاکنندگان طرح دو فوریتی افزایش ظرفیت رشته‌های علوم پزشکی برگزار شد.

 مرتضی خاتمی، نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس درباره نتیجه این جلسه و سرانجام طرح دو فوریتی افزایش ظرفیت پزشکی گفت: مقرر شد تا کارگروهی متشکل از مسئولان وزارت بهداشت، اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شواری اسلامی و نمایندگان امضا کننده طرح دو فوریت افزایش ظرفیت پزشکی تشکیل شود.

وی افزود: این کارگروه با حضور اعضاء تشکیل جلسه خواهد داد تا پیرامون موضوع افزایش ظرفیت پزشکی کار کارشناسی انجام شود. جلسه نخست پس از تعطیلات مجلس برگزار و نتیجه پس از بررسی کارشناسان و برگزاری جلسات مشترک اعلام خواهد شد.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در خصوص پس گرفتن امضاء از سوی برخی نمایندگان تصریح کرد: پس از انتشار خبر مذکور، گویا برخی از نمایندگان امضا کننده، امضای خود را پس گرفته اند، ما مخالف طرح دو فوریتی افزاش ظرفیت پزشکی هستیم، در حال حاضر، نیرو، امکانات، زیرساخت و اعتبارات لازم برای افزایش ظرفیت پزشکی وجود ندارد.

خاتمی درباره این موضوع که برخی کمبود پزشک در مناطق محروم را علت درخواست افزایش ظرفیت پزشکی اعلام می‌کنند، گفت: نگهداشت پزشک در مناطق محروم، مقوله دیگری است و با کمبود پزشک تفاوت دارد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان این نماینده مردم در مجلس دهم در پایان اضافه کرد: کمبود پزشک به صورت جدی نداریم، با مصوبه قبلی مجلس که تربیت نیرو بر اساس سهمیه مناطق محروم است، به تدریج کمبود پزشک در مناطق محروم برطرف خواهد شد و حتی تا چند سال آینده به حد اشباع خواهد رسید و نیازی به افزایش ظرفیت پزشکی نیست.

پایان پیام/

مطالب مشابه