اطلاعات سلامت دانش‌آموزان در سامانه سیب به ثبت می‌رسد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، فاطمه اردلان با اشاره به اینکه اکنون ۱۴ میلیون دانش‌آموز در سراسر کشور مشغول به تحصیل هستند، گفت: وزارت بهداشت تعامل و همکاری دو سویه با آموزش و پرورش در جهت پیشبرد برنامه‌ها و کار‌های مد نظر دارد، به طوری که سیاستگذاری و اجرای سلامت نوجوانان در دستور کار وزارت بهداشت قرار گرفته است.

وی افزود: در مقاطع پیش دبستانی پایه یک، چهار، هفت و ۱۰ تحصیلی، ارزیابی دوره‌ای سلامت دانش‌آموزان را انجام می‌دهیم؛ همچنین در چند سال اخیر ارزیابی وضعیت سلامت دانش‌آموزان اتباع خارجی را با هماهنگی وزارت امور خارجه و دفاتر کفالتی انجام داده ایم.

رئیس دفتر سلامت جمعیت جوانان وزارت بهداشت ادامه داد: اطلاعات سلامت دانش‌آموزان در سامانه سیب تحت عنوان پرونده الکترونیک وزارت بهداشت به ثبت می‌رسد و به طور روزانه و آنلاین اطلاعات در اختیار معاونان بهداشت قرار می‌گیرد تا مداخلات مورد نیاز در زمینه سلامت دانش‌آموزان و نوجوانان به راحتی انجام شود.

اردلان گفت: موضوعات و مشکلات اجتماعی دانش‌آموزان با دفاتر مربوطه وزارت بهداشت مطرح می‌شود، یکی دیگر از برنامه‌ها در زمینه سلامت دانش‌آموزان بر مبنای تکنیک ساختاری توانمندسازی اجتماعی و پیشگیری از حوادث بر حسب موضوع در مدارس اجرا خواهد شد.

وی تصریح کرد: یکی از کار‌هایی که در دست انجام است ؛ آموزش سلامت نوجوانان و دانش‌آموزان و موضوع مروجان سلامت در مدارس است که اکنون در ۲۰ درصد از مدارس کشور این طرح در حال انجام است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان رئیس دفتر سلامت جمعیت جوانان وزارت بهداشت در پایان اضافه کرد: حدود ۱۹.۹ درصد از مدارس کشور ۵ ستاره هستند که این درجه بندی مراکز آموزشی بر مبنای چک لیست‌های ۸ گانه مدارس نمره‌دهی می‌شود.

پایان پیام/

مطالب مشابه