به دنبال ایجاد یک مدل داوطلبانه جهت انجام خون‌گیری از افراد اهداکننده هستیم
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، علی اکبر پور فتح‌الله صبح امروز در مراسم افتتاح اولین مرکز خدمات دریافت و اهدای خون داوطلبانه و واگذاری انتقال خون به هلال احمر که در واحد انتقال خون شرق برگزار شد، اظهار کرد: براساس سیاست واگذاری خدمت به دنبال ایجاد یک مدل داوطلبانه بودیم که بر این اساس قرار بر این شد تا داوطلبانی که در مرکز انتقال خون تحت نظر نیرو‌های هلال احمر مشغول به فعالیت می‌شوند، ثابت باشند تا ما به این افراد آموزش‌های مستمر را بدهیم.

وی افزود: در سازمان انتقال خون نظام مراقبت از اهداکننده برقرار است، اگر هنگام خونگیری کوچک‌ترین کبودی گزارش شود، در کمترین زمان این مسئله را برطرف می‌کنیم، همچنین با انجام مشاوره‌های رفتاری می‌توانیم ۷۰ درصد از نگرش‌ها را تغییر دهیم، اما تنها ۵ درصد از این افراد اقدام به اهدای خون می‌کنند.

در ادامه علی اصغر پیوندی رئیس سازمان هلال احمرکشور گفت: بهتر است یک تصمیم مشترک در سراسر کشور برای انجام خون‌گیری به وسیله نیرو‌های داوطلب هلال احمر اتخاذ و در این زمینه آموزش‌های خوبی به صورت مرحله به مرحله به افراد مدنظر داده شود.

وی افزود: اهداکنندگان سرمایه‌های اجتماعی هستند و در حال حاضر یک تیم از هلال احمر به وسیله سازمان انتقال خون برای انجام خون‌گیری از اهداکنندگان آموزش‌های لازم را دیده‌اند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان هادی ایازی عضو انجمن خیرین انتقال خون گفت: باید از پتانسیل یکدیگر استفاده بهینه را ببریم و مرکز انتقال خون صدر به صورت پایلوت داوطلبان هلال احمر را آموزش دهد تا با استفاده از تجربیات کانون‌های اهدای خون شهرداری، دانش و تجهیزات سازمان انتقال خون اولین مرکز مشارکتی انتقال خون بین سازمان انتقال خون و هلال احمر راه‌اندازی شود.

پایان پیام/

مطالب مشابه