طبق کنوانسیون‌های بین‌المللی تحریم نباید شامل غذا و دارو حتی در زمان جنگ شود
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمد حسین قربانی در واکنش به ادعای اخیر برایان هوک نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران مبنی بر اینکه ایران تحریم غذا  و دارو نیست، گفت: ما به کرات شاهد تناقض در رفتار و گفتار حکام آمریکایی بوده‌ایم، طبق کنوانسیون‌های بین‌المللی تحریم نباید شامل غذا و دارو حتی در زمان جنگ شود ولی متاسفانه این اتفاق رخ نمی‌دهد که نمونه بارز آن در سیل اخیر بود آن زمان به صراحت اعلام شد آمریکا مانع ورود کمک‌های انسان دوستانه به ایران از سوی بسیاری از کشورها شده است.

نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: بسیاری از شرکت‌های بزرگ داروسازی به ما دارو نمی دهند چون راهکار مالی برای پرداخت پول وجود ندارد که باید راهکار مالی باز شود این شامل تامین مواد اولیه ساخت دارو هم می‌شود. این تناقض گویی‌های هیئت حاکمه آمریکا برای همه مشهود است.

وی افزود: بسیاری از برندها و شرکت‌های تولید کننده دارو به خصوص شرکت‌های اروپایی به ما دارو مواد اولیه نمی دهند، آنها اعلام کردند به دلیل خاطر تحریم‌های آمریکا نمی توانند به ما دارو بدهند چون در این صورت مشمول تحریم خزانه داری آمریکا خواهند شد.

به گزارش ایسنا قربانی در پایان گفت: ایران علی رغم ادعاهای مقامات آمریکایی تحریم دارو است، آنها فرافکنی می‌کند که شواهد و قراین  این را به خوبی نشان می دهند.

پایان پیام/

مطالب مشابه