هم آمریکا و هم مردم دنیا می‌دانند که مواد غذایی و دارویی در لیست تحریم قرار دارد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، حبیب‌الله نیکزادی پناه در واکنش به ادعای برایان هوک، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در خصوص عدم تحریم غذا و دارو اظهار کرد: همه مردم آزاده دنیا حتی کسانی که هم‌فکر ما نیستند می‌دانند که آمریکا بر علیه مستضفان مخصوصا کشور ما از هیچ کوششی دریغ نکرده است. کوشش آمریکا نه تنها در زمینه دارویی، غذایی و کشاورزی بلکه گرفتن جان مردم ما را نیز شامل می‌شود. نمونه آن را هم در سرنگونی هواپیمای مسافبری شماره ۶۵۵ شرکت هواپیمایی ایران ایر در سال ۶۷ دیدید.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس ادامه داد: همه می‌دانند ادعاهای آمریکا در خصوص انجام ندادن فلان اقدام بر علیه ایران دروغ است. ملت ایران نیز به خوبی می‌داند که آمریکایی‌ها نه صداقت داشته‌اند و نه صداقت خواهند داشت. آنها مثل همیشه بر علیه ایران فتنه‌گری می‌کنند.

وی افزود: اگر تحریمی وجود ندارد، پس چرا با حجم انبوهی از مشکلات بین‌المللی مواجه هستیم. در صورتی که آمریکایی‌ها برای رفت و آمدهای مردم ما مشکل می‌سازد آیا توقع دارید که مواد غذایی و دارویی ما را تحریم نکنند؟

نیکزادی‌پناه گفت: اما ملت ایران یک چیز را به آمریکایی‌ها یاد داده و آن این است که ما در برابر دسیسه‌های آمریکایی مقاوم‌تر از گذشته بوده و با حوصله و صبر از این بحران تاریخی گذر می‌کنیم تا شرمندگی را برای همه صهیونیست‌ها رقم بزند. آمریکا دروغ می‌گوید. هم خودش و دنیا می‌داند که مواد دارویی و غذایی در لیست تحریم قرار دارد.

این نماینده مردم در مجلس دهم در خصوص اینکه تحریم‌های غذایی و دارویی به چه صورت است؟ گفت: معنای و مفهوم تحریم این نیست که ما نمی‌توانیم از جای دیگری کالاهای خود را تامین کنیم. مفهوم تحریم این است که کشورهای همسو و هم‌پیمان با آمریکا علی رغم گذشته کالاهای خود را به ما نمی‌دهند. ما سابقا با آنها معامله می‌کردیم اما اکنون نمی‌توانیم. ملت ایران مجبور است که کالای مورد نیاز خود را به اشکالی خاص تهیه کند. تاثیر این اتفاق این است که دیگر نمی‌توانیم کالاها را با قیمت مناسب بخریم. بخشی از این گرانی‌ها فعلی به همین علت است.

وی در پایان اضافه کرد: تحریم در اقتصاد ما تاثیرگذار بوده، مردم ما سعی می‌کنند که به این تحریم‌ها توجه نکند. تلاش دولت نیز بر این است که تحریم‌ها را دور بزند تا بتواند امکاناتی را برای مردم فراهم کند.

به گزارش ایسنا، برایان هوک، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران با انتشار پیامی ویدیویی در صفحه توییتری وازارت خارجه آمریکا با بیان این ادعا که مواد دارویی، محصولات کشاورزی، وسایل ارتباطی "اعم از خدمات، نرم‌افزارها و سخت‌افزارها" و کمک‌های بشر دوستانه در لیست تحریم‌های آمریکا قرار ندارد، مدعی شد که تحریم‌های سال ۲۰۱۲ ایالات متحده نیز به همین صورت تحریف شده بودند.

پایان پیام/

مطالب مشابه