اختلالی در تامین کیت‌ها و تجهیزات آزمایشگاهی ایجاد نشده است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، وجگانی درباره کمبود اقلام کیت‌های آزمایشگاهی‌، اظهار کرد: طی جلسه‌ای با همراهی کمیته آزمایشگاه‌های مجمع سلامت، شرکت‌های تأمین‌کننده تجهیزات کمبودهای تجهیزات آزمایشگاهی برای مناطق سیل زده را مورد بررسی قرار داد.

رئیس جامعه علمی آزمایشگاهیان ایران ادامه داد: براساس اعلام متولیان کمک به هموطنان سیل زده ، هیچ گونه کمبودی برای تأمین کیت‌های آزمایشگاهی وجود ندارد.

وی در خصوص اظهارات یکی از مسئولین مبنی بر کمبود کیت‌های ویتامین B12 در آزمایشگاه‌های تهران افزود: ممکن است کمبودهای جزئی در یک مرکز یا یک بیمارستان برای آزمایش‌های مختلف وجود داشته باشد اما کمبود جدی در هیچ یک از زمینه‌ها وجود ندارد و یا حتی ممکن است کیت های تشخیصی HIV بیمارستانی در اختیار نداشته باشد اما این کیت ها را می توان از سایر مراکز تهیه و استفاده کرد.

وجگانی گفت: مشکلات ارزی منجر به افزایش قیمت کیت های آزمایشگاهی شده است، تامین کیت های آزمایشگاهی نسبت به گذشته به دلیل مشکلات ارزی سخت شده است اما این موضوع باعث نشده تا اختلالی در تامین کیت ها و تجهیزات آزمایشگاهی ایجاد شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان رئیس جامعه علمی آزمایشگاهیان ایران در پایان در رابطه با تأمین تجهیزات آزمایشگاهی برای مناطق سیل زده گفت: تمامی تجهیزات و ملزومات لازم برای انجام آزمایش‌های ضروری به استان های سیل زده لرستان، خوزستان و شمال کشور ارسال شده است که در هیچ یک از مناطق کشور با مشکل جدی روبرو نیستیم.

پایان پیام/

6 نظر

مطالب مشابه