۷۰ درصد خدمات توانبخشی بیماران تالاسمی و هموفیلی تحت پوشش بیمه است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، راضیه حنطوش‌زاده اظهار کرد: اکنون  بیماران تالاسمی و حتی هموفیلی در زمینه تأمین داروهای موردنیاز خود با هیچ مشکلی مواجه نیستند و علی رغم نوسانات قیمت ارز حمایت‌های مالی و معنوی از سوی وزارت بهداشت برای آنها  انجام می‌شود.

کارشناس بیماری های هموفیلی و تالاسمی وزارت بهداشت ادامه داد: در حال حاضر داروهای بیماران تالاسمی تقریبا رایگان هستند، داروهای خارجی که هزینه هر قرص آن ۲۲هزار تومان است، برای بیماران تالاسمی تنها با مبلغ ۲ هزار تومان ارائه می‌شود و بقیه هزینه از سوی دولت ارائه می‌شود.

وی افزود: داروهای تولید داخل مخصوص بیماران تالاسمی و هموفیلی در دسترس قرار دارند و تنها در منطقه چابهار کمبود دارو ویژه بیماران تالاسمی گزارش شده بود که با مداخله سریع دانشگاه اقلام دارویی موردنیاز آنها تأمین و مشکلشان در این زمینه برطرف شده است.

حنطوش زاده گفت: خدمات توانبخشی بیماران تالاسمی و هموفیلی تحت پوشش بیمه قرار دارند به طوری که ۷۰ درصد آن را بیمه و ۳۰ درصد باقی مانده به وسیله وزارت بهداشت تأمین می‌شود.

کارشناس بیماری های هموفیلی و تالاسمی وزارت بهداشت با اشاره به جایگزینی داروهای خوراکی در بیماران تالاسمی اظهار کرد: امروزه جهان به سمت مصرف داروهای خوراکی ویژه بیماران تالاسمی و هموفیلی پیش می‌رود و برخلاف تصور بعضی‌ها اثر داروهای خوراکی کمتر از اقلام دارویی تزریقی نیست.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان وی در پایان اضافه کرد: به دلیل تأخیر در پرداخت مطالبات دانشگاه‌ها از سوی صندوق‌های بیمه‌گر طلب شرکت‌های پخش دیرتر از زمان معمول انجام می‌شود و همین مسئله باعث بروز مشکلاتی مانند وقفه در تولید دارو به صورت سراسری در کشور می‌شود البته خوشبختانه به طور کلی مشکل خاصی در زمینه تأمین داروی موردنیاز بیماران هموفیلی و تالاسمی وجود ندارد.

پایان پیام/

مطالب مشابه