اکثر دانشکده‌های پزشکی دنیا دولتی نیستند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمد آقاجانی صبح امروز در مراسم رونمایی اولین لابواتور دبجیتال دانشگاه شهید بهشتی که در دانشکده دندان پزشکی برگزار شد، اظهار کرد: دانشکده دندان پزشکی بهشتی با قدمتی بالا در جایگاه ممتازی از لحاظ علمی قرار دارد و این موقعیت برای دانشجویان بسیار خوب است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ادامه داد: همواره باید جایگاه علمی را ارتقا داد، پردیس شماره ۲ آموزشی دانشکده دندان پزشکی شهید بهشتی به ارتقای ظرفیت آموزش  کمک می‌کند و باید در قطب مرکزی خدمات خوبی را ارائه دهیم، برخی از دانشجویان گله‌مند بوده که بیمار به اندازه کافی وجود ندارد به همین دلیل باید یک پردیس در قطب مرکزی با پوشش جمعیتی بالا راه اندازی شود.

وی افزود: وابستگی به درآمدهای نفتی فرصتی برای توسعه پژوهش و تجدید منابع نمی‌دهد، اکثر دانشکده‌های پزشکی در دنیا دولتی نیستند و از منابع غیر دولتی استفاده می کنند، در فصل تعطیل تابستان باید از پژوهشگران در زمینه تحقیقات استفاده بهینه شود.
 
آقاجانی گفت: توصیه می‌کنم از لحاظ آموزشی تغییراتی را در دانشگاه ایجاد کنیم، نتایج آزمون های دستیاری باید بررسی شود، آموزش در دانشگاه شهید بهشتی حرف اول را می زند، با رویکرد علمی باید برنامه ریزی های خوبی برای آموزش انجام داد و صرفا در فکر افتخارات گذشته نماند.

در ادامه مراسم محسن دالبند سرپرست دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: یکی از مراکز مهم دانشکده بحث لابواتور فک و دهان است که به تمام گروه‌ها سرویس دهی می‌کند، از میان ۲ هزار و ۷۰۰ خدمت تنها ۵۰۰ خدمت به بیماران در داخل دانشکده ارائه می‌شود و اکثر مراجعه کنندگان، برای دریافت خدمات بیرون از دانشگاه می‌رفتند.

وی در پایان افزود: در راستای بروز رسانی تجهیزات دانشکده دندان پزشکی لابواتور دیجیتال راه اندازی شده است تا بستری مناسب برای ارائه خدمات درمانی و بهداشتی در دانشگاه شهید بهشتی فراهم شود.

پایان پیام/

مطالب مشابه