از رئیس سازمان خصوصی‌سازی به خاطر تخلفات متعدد شکایت کرده‌ایم
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، احمد توکلی در نشست خبری گفت: سازمان‌های مردم نهاد سازمان‌هایی غیر سیاسی هستند که در سال‌های اخیر اقدامات خوبی در زمینه مبارزه با فساد انجام داده‌اند. هر سازمان مردم نهادی که ثبت شده باشد این حق را دارد که در حیطه کاری خود علیه مجرمان اعلام جرم کند.

رئیس هیات مدیره سازمان دیده‌بان شفافیت و عدالت ادامه داد: دیده‌بان شفافیت همکاری خوبی با همه دستگاه‌ها دارد و از چهار سال پیش بررسی حوزه غذا و دارو را شروع کرده که در نهایت به این نتیجه رسیدیم که مشکل اصلی رئیس اسبق سازمان غذا و دارو بود و خوشبختانه پیگیری‌های ما سرانجام به عزل وی منجر شد.

وی افزود: اگر مسؤول دولتی اهل زد و بند نباشد، فسادی رخ نمی‌دهد، فساد کالای سیاه است و معمولا با توافق خریدار و متقاضی به فروش می‌رسد، در بسیاری از پرونده‌های فساد پای نمایندگان مجلس در میان است که این موضوع کار ما را را دشوار می‌کند.

توکلی گفت: در سال‌های اخیر خصوصی‌سازی‌ها اغلب مساله‌دار هستند و بیشتر بخشش و تاراج بوده‌اند تا خصوصی‌سازی‌. امیدواریم رئیس جدید قوه قضاییه به پرونده رئیس سازمان خصوصی‌سازی رسیدگی کند. برخی به اسم خصوصی سازی به دنبال این هستند که تمام پروژه‌های نمیه تمام و درحال انجام دولت را به بخش خصوصی واگذار کنند و این موضوع به شکل خطرناکی در حال دنبال شدن است. همه پروژه‌ها در هر سطحی از پیشرفت قابل واگذاری به بخش خصوصی شده‌اند که این یک فساد بزرگ است. به‌عنوان مثال خودگردانی بیمارستان‌ها در دوران مرحوم هاشمی رفسنجانی یک اشتباه بزرگ بود که پس از بررسی‌ها این اقدام اصلاح شد.

علی‌اشرف نوری مدیرعامل سازمان دیده‌بان شفافیت و عدالت در این نشست خبری در تشریح اقدامات این سازمان توضیح داد: از شخص رئیس سازمان خصوصی‌سازی به خاطر تخلفات متعدد شکایت کرده‌ایم، در حوزه نفت و در موضوع توتال هم از وزارت نفت بابت این پروژه و هم از شخص وزیر به خاطر رشوه‌خواری یک مقام نفتی شکایت کرده‌ایم. این شکایت درحالی انجام شده که خود توتال به این رشوه‌خواری اعتراف کرده است.

وی با اشاره به تخلفات سازمان غذا و دارو ادامه داد: از رئیس اسبق سازمان غذا و دارو "رسول دیناروند" بابت تخلفات متعدد در حوزه غذا و دارو شکایت کرده‌ایم. همچنین از رئیس کل اسبق "بهمنی" و سابق "سیف" بانک مرکزی بابت تخلفات حوزه‌های ارز، سکه و موسسات ثامن‌الحجج و کاسپین و ... شکایت کرده‌ایم.

نوری ادامه داد: از وزیر سابق راه و شهرسازی به خاطر عدم اجرای قانون مالیات خانه‌های خالی شکایت کرده‌ایم. همچنین شکایتی از دانشگاه تهران به خاطر تصرفات غیرقانونی در طرح توسعه صورت گرفته است، همچنین شکایتی از سوی این سازمان از رئیس سازمان جنگل‌ها به خاطر حمایت از زمین‌خواران انجام شده است، این شکایت به دلیل صورت گرفته است که وی مواضعی در حمایت از زمین خواران گرفته که پس از آن حاشیه امنی برای این افراد ایجاد شد.

به گزارش فارس مدیرعامل سازمان دیده‌بان شفافیت و عدالت با اشاره به تخلفات انجام شده در پرونده هفت سنگان توضیح داد: از مسوولان اداره استان قزوین بابت پرونده هفت سنگان شکایت کرده‌ایم. همچنین مکاتباتی به غیر از شکایات با سران قوا و نمایندگان مجلس انجام شده است و مردم نیز می‌ـوانند هرگونه تخلفی که جنبه عمومی دارد را در سایت این سازمان برای پیگیری اعلام کنند.

پایان پیام/

مطالب مشابه