شبکه‌ای برای نظارت مردمی بر بیمارستان‌ها در دست ایجاد است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، سعید نمکی درباره بازدید از مراکز درمانی و بیمارستان‌های کشور گفت: به صورت هفتگی هم خودم و هم معاونان وزارت بهداشت از بیمارستان‌های کشور به صورت سرزده بازدید می‌کنیم و اگر در بیمارستان‌ها تخلف یا کاستی‌هایی مشاهده شود، بررسی و برخورد می‌شود.

وی افزود: فقط خبر بخشی از این بازدیدها منعکس شده است و سرکشی‌های هفتگی از بیمارستان‌ها ادامه دارد.

وزیر بهداشت ادامه داد: همچنین شبکه‌ای در حال راه اندازی است که خود مردم بر امور بیمارستان‌ها نظارت کرده و بتوانند مشکلات را به وزارت بهداشت به صورت مستقیم منعکس کنند. کارهای این شبکه نظارتی در حال انجام است و از ماه آینده راه اندازی می‌شود.

قاسم جان بابایی، معاون درمان وزارت بهداشت نیز پیش از این گفت: تیم‌های نظارتی اداره‌های نظارت بر درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی ملزم شدند که به صورت ادواری و مستمر، بازدیدهای سرزده و شبانه از اورژانس‌های بیمارستانی انجام دهند. نظارت مستمر و دقیق جهت حفظ و ارتقای کیفیت خدمات درمانی ارائه شده از سوی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی همواره مورد تاکید معاونت درمان وزارت بهداشت قرار دارد.

به گزارش ایرنا وی  اضافه کرد: بیماران بستری در بیمارستان‌های دولتی می‌توانند مشکلات خود را به سامانه تلفنی ۱۹۰ وزارت بهداشت اعلام کنند تا در اسرع وقت به این موارد رسیدگی شود. این سامانه همواره و به صورت ۲۴ ساعته در دسترس است.

پایان پیام/

مطالب مشابه