روان شناسی در کلینیک و اختلالات خلاصه شده است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمد ابراهیم مداحی، روز دوشنبه در افتتاحیه طرح ارتقای شبکه نیروی انسانی سلامت روان محله محور، که در مرکز همایش های برج میلاد برگزار شد، افزود: اوضاع روان شناسی به چند دلیل خوب نیست. نخست، اینکه ما روان شناسی را در کلینیک و اختلالات خلاصه کرده ایم.

رئیس خانه روان شناسان، مشاوران و حرف یاورانه ادامه داد: روان شناسان نباید در اتاق بنشینند و منتظر مراجعه مردم و شهروندان باشند، روان شناسان و مشاوران، باید با مردم ارتباط برقرار کنند، خیلی از مراکز مشاوره و روان شناسی در دسترس شهروندان قرار ندارد و این مراکز را نمی شناسند، یکی دیگر از چالش های حوزه مشاوره و روان شناسی، این است که دانشگاه های ما برای دانشجو مهارت آموزی ندارند. 

وی با اشاره به تعداد زیاد مشاوران و روان شناسان واجد شرایط که پروانه فعالیت از سازمان نظام روان شناسی ندارند، افزود: متاسفانه شاهد بروز تفکر خودی و غیر خودی در بین همکاران مشاوره و روان شناسی هستیم که نشات گرفته از پروانه سازمان نظام روان شناسی است.

مداحی تاکید کرد: قوانین ما حامی مشاوران و روان شناسان نیست، ظرفیت زیادی برای ارائه خدمات مشاوره و روان شناسی وجود دارد که باید از آن استفاده کنیم.

به گزارش مهر رئیس خانه روان شناسان، مشاوران و حرف یاورانه در پایان به سبک زندگی در جامعه اشاره کرد و افزود: اصلاح سبک زندگی، یکی از خدماتی است که مشاوران و روان شناسان می توانند ارائه دهند، اصلاح سبک زندگی، فقط مداخله درمانی نیست و مردم باید از این موضوع آگاه شده و خدمات مشاوره و روان شناسی، در دسترس آنها قرار بگیرد.

پایان پیام/

مطالب مشابه