بیماران خاص نیازمند حمایت‌های جدی از سوی دولت و سازمان‌های بیمه‌گر هستند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، یعقوب شیویاری درباره ارائه خدمات بیمه سلامت به بیماران خاص افزود: بیماران خاص نیازمند حمایت‌های جدی از سوی دولت و سازمان‌های بیمه گر هستند. البته سازمان بیمه سلامت خدمات شایسته‌ای را تاکنون به بیماران خاص ارائه کرده، اما نیاز است این خدمات در سطح گسترده‌تر و با کیفیت بیشتری در اختیار بیماران قرار گیرد؛ بنابراین انتظار می‌رود خدمات به ویژه درحوزه دارو به میزان کافی به بیماران ارائه شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: حمایت از بیماران خاص در شرح وظایف سازمان‌های بیمه گر از جمله بیمه سلامت است. برای بیماران خاص باید ردیف اعتباری ویژه در نظرگرفت و بیمه سلامت باید با توجه به هزینه کرد بهینه منابع، اعتبارات لازم را برای درمان بیماران خاص در نظر بگیرد، متاسفانه بسیاری از خانواده‌ها از پرداخت هزینه‌های درمان بیماری‌های خاص ناتوان هستند.

وی افزود: بیمه سلامت با تعامل وزارت  بهداشت باید سامانه‌ای جهت ارائه میزان کافی دارو ایجاد کند. بدون تردید باید با اتخاذ راهکاری از هدر رفت تلاش‌ها و زحمات سازمان بیمه سلامت درجهت خدمات دهی به بیماران خاص جلوگیری کرد. با ثبت اطلاعات دقیق بیماران در بانک جامع اطلاعاتی می‌توان درزمان مورد نظر دارو را دراختیار بیماران خاص قرار داد.

به گزارش روابط عمومی بیمه سلامت شیویاری در پایان گفت: اگر سازمان بیمه سلامت بتواند با کمک وزارت بهداشت صندوق ویژه برای درمان بیماران خاص ایجاد کند، بهتر می‌توان خدما ت را به این گروه از بیماران ارائه داد. 

پایان پیام/

مطالب مشابه