آمریکایی‌ها تحریم‌های دارویی و غذایی را بی‌رحمانه پیگیری می‌کنند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، احمد همتی اظهار کرد: آمریکایی‌ها در هماهنگی کامل با اروپایی‌ها حتی با تهدید و مذاکره با کشورهایی که مواد اولیه تولید داروها را به ایران صادر می‌کنند، می‌کوشند که از ورود مواد اولیه تولید داروها به ایران هم جلوگیری کنند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: آمریکایی‌ها برخلاف ژست حقوق بشری، تحریم‌های دارویی و غذایی را بی‌رحمانه پیگیری می‌کنند، گذشته از بحث واردات دارو، مادامی که به دلیل فشارهای آمریکا تبادلات مالی کاملا قفل شده عملا امکان واردات دارو و مواد غذایی هم فراهم نخواهد شد. اگرچه تحریم‌های ظالمانه آمریکایی‌ها برخلاف ادعای‌شان، گستره درمان و داروها را نیز در برمی‌گیرد.

وی از داروها و تجهیزات پزشکی به عنوان اقلام حیاتی کشور نام برد و افزود: کمیسیون بهداشت و درمان از یکی دو سال پیش، پیش‌بینی چنین روزهایی را داشته و لذا از همان موقع با سوق دادن بخشی از اعتبارات به این بخش، کوشیده که از ایجاد مشکل برای مردم جلوگیری کند.

همتی در همین راستا از اختصاص ۳.۵ میلیارد دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی به حوزه دارو و تجهیزات پزشکی خبر داد و گفت: این اقدامات در کنار تلاش‌های دولت سبب شده که در بحث داروها علی‌رغم فشارهای آمریکا، کمترین مشکل و حاشیه را داشته باشیم.

عضو فراکسیون امید همچنین از زمینه‌سازی برای آغاز عملیات اجرایی دو سد فینسک و روزیه خبر داد و افزود: این طرح برای اولین‌بار ردیف اعتباری گرفته و امیدواریم به زودی عملیات اجرایی آن آغاز شود.

وی در ادامه ضمن تبریک ۱۶ مرداد سالروز تاسیس جهاددانشگاهی گفت: جهاد دانشگاهی در حدود چهار دهه گذشته منشاء خدمات زیادی برای کشور بوده است، جهاددانشگاهی از ظرفیت‌های بسیار بالایی برخوردار است این نهاد انقلابی از ظرفیت‌های موجود در کشور استفاده مطلوبی کرده است.

همتی به تمجید از عملکرد جهاددانشگاهی در حوزه سلول‌های بنیادین و پژوهشگاه رویان پرداخت و گفت: جهاددانشگاهی می‌تواند در حوزه توریسم درمانی توفیقات بیشتری کسب کند، خدمات درمانی در ایران هم از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و هم ارزان‌قیمت است لذا جهاد دانشگاهی با فعال‌سازی سازمان تجاری‌سازی و فعالیت‌های تبلیغی خود می‌تواند ارزآوری خوبی در این بخش داشته باشد، ایران می تواند به بهشت توریسم درمانی تبدیل شود.

پایان پیام/

مطالب مشابه