بیمه‌ها نقش داروسازان را در اجرای طرح نسخه‌نویسی الکترونیکی نادیده گرفته‌اند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، علی فاطمی درباره نسخه نویسی الکترونیکی در داروخانه‌ها اظهار کرد: یکی از طرح‌های جدید در حوزه سلامت نسخه نویسی الکترونیکی است و بیمه سلامت و سازمان تأمین اجتماعی به دنبال اجرای آن هستند.

نایب رئیس انجمن داروسازان ایران ادامه داد: نسخه نویسی الکترونیکی با حذف فرآیندها‌ی کاغذی سرعت عمل در رسیدگی به پرونده‌ها با پرداخت مطالبات را افزایش می‌دهد، داروسازان علاقه دارند نسخه نویسی الکترونیک را در داروخانه‌ها اجرایی کنند اما بیمه سلامت و تأمین اجتماعی فقط برای پزشکانی که به این طرح بپیوندند، مشوق‌هایی قرار داده است.

وی با اشاره به مشوق‌های سازمان‌های بیمه‌گر مانند بیمه سلامت و تأمین اجتماعی برای پیوستن پزشکان به طرح نسخه نویسی الکترونیکی تصریح کرد: پزشکانی که به نسخه نویسی الکترونیکی بپیوندند، پرداختی‌های آنها به روز  انجام می‌شود.

فاطمی گفت: متأسفانه مشوق‌های مالی برای داروخانه‌های که بخواهند به طرح نسخه نویسی الکترونیکی بپیوندند، در نظر گرفته نشده است و بیمه ها نقش داروسازان در اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیکی را در نظر نمی‌گیرند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان نایب رئیس انجمن داروسازان ایران در پایان اضافه کرد: با اجرای حذف سریع‌تر طرح نسخه نویسی الکترونیکی در مطب پزشکان و داروخانه‌ها هزینه‌های سازمان‌های بیمه‌گر و نظام سلامت کاهش پیدا می‌کند، از طرفی رسیدگی به امور بیماران با سرعت بیشتری انجام خواهد شد.

پایان پیام/

مطالب مشابه