همکاران وزارتخانه شکایت‌های خود را از اصحاب رسانه پس بگیرند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، سعید نمکی در حاشیه مراسم ادای احترام به شهدای اصحاب رسانه در بهشت زهرا گفت: خبرنگاران برای به تصویر کشیدن و انتقال پیام شهدا در دوران دفاع مقدس و پس از آن جانفشانی های زیادی کردند و بسیاری از آنها در راه جاودانه کردن رویدادهای دفاع مقدس، جاودانه شدند.

وزیر بهداشت ادامه داد: اصحاب رسانه عاشق هستند و کاری عاشقانه انجام می دهند. از خبرنگاران می خواهم برای ارتقای سلامت در کشور به وزارت بهداشت کمک کنند. درهای وزارت بهداشت به روی خبرنگاران باز است تا مشکلات مردم را به ما منعکس کنند. من هیچ وقت از هیچ خبرنگاری شکایت نداشته ام اما اگر قبل از حضور من هم شکایتی از اصحاب رسانه شده همین جا از همکارانم می خواهم شکایت را پس بگیرند.

وی افزود: با وجودی که در دنیا، پزشکان و پرستاران در خط مقدم حضور نمی یابند ولی در طول دفاع مقدس، پزشکان و پرستاران ما نوین ترین خدمات  را در خط مقدم ارایه کردند. 

نمکی گفت گفت: در دفاع مقدس، یکی از بهترین شیوه های امدادرسانی را از پزشکان و پرستاران و پیراپزشکان دیدیم. در جهان، برای اولین بار توانستیم در طول جنگ، نوین ترین شیوه های ارایه خدمت را در خط مقدم فراهم کنیم. در همه دنیا معمولا کارهای ساده در خط مقدم انجام می شود و برای اقدامات پزشکی پیچیده، مریض را پشت خط می فرستند. 

وزیر بهداشت یادآور شد: جامعه پرستاری و پزشکی در طول دفاع مقدس بیشترین خدمات اورژانسی مهم و اعمال جراحی سنگین را در بیمارستان های زیر زمینی صحرایی انجام می دادند. 

وی اظهار کرد: همین الان هم جامعه پزشکی و پرستاری از اقشار ایثارگر هستند و هزاران بیمار در روز توسط آنها از مرگ و بیماری نجات پیدا می کنند. باوجود کمبود منابع، پزشکان و پرستارانی که ممکن است ماه ها کارانه نگرفته باشند کارشان را به بهترین شکل انجام می دهند.

به گزارش ایسنا نمکی در پایان اضافه کرد: ممکن است در میان جامعه پزشکی و پرستاری، افرادی هم دنبال دنیاطلبی رفته باشند ولی آحاد جامعه پزشکی و پرستاری هدفشان خدمت به مردم است.

پایان پیام/

مطالب مشابه