ایجاد پیامگیر مستقل برای ارتباط با خبرنگاران
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، سعید نمکی در مراسم روز خبرنگار با بیان اینکه همواره معتقدم آنچه ما را به این راه می کشد فقط عشق است، گفت: اهل قلم، هنر و خبرنگاران عاشقان این سرزمین و شهدای این عرصه‌ها این  به حد اعلای عشق رسیده‌اند.

وزیر بهداشت ادامه داد: من به عنوان خادم این سرزمین دست نیاز به سوی شما اصحاب رسانه دراز می‌کنم، امروز بیش از هر روزی نیاز به خبر و اهل رسانه داریم و  به طرف همه شما دست دراز می کنم. بیایید خبررسان مشکلات مردم به ما باشید. در روز نخست پس از انتصاب به عنوان وزیر بهداشت، به مدیرکل روابط عمومی گفتم شما روابط عمومی وزیر نیستید، بلکه روابط عمومی وزارت بهداشت هستید و باید حتی خدمات یک بهورز  در دورترین نقاط کشور را به گوش مردم برسانید چرا که اصحاب رسانه زبان گویای مردم هستند و به کمک اصحاب رسانه باید گفتمان دو سویه با مردم ایجاد کنیم.

وی خطاب به اصحاب رسانه گفت: قلمی که در اختیار دارید موهبتی الهی است که خداوند در کتاب مقدسمان به آن سوگند خورده است بنابراین باید قدر و منزلت آن را بدانید و این قلم را به سیاست‌زدگی و جریان های خاص‌آلود نکنید. اگر جریده ای بخواهد بماند فقط باید حق بنویسد.

نمکی گفت: اگر قلم را در اختیار جریانات رانت قرار دهید در آینده خودی‌نویس‌ها را نگه خواهند داشت و خودنویس‌ها را خواهند شکست. اگر جریان باطلی به کمک ما و اهل قلم قدرتمند شد، اولین قربانیان اهل قلم و حقایق‌نویسان هستند، امروز روز وحدت ملی است، دشمنان قسم خورده ما امروز در کنار یکدیگر هستند. باید با تقویت وحدت ملی از آسیب پذیری کشور در برابر این دشمنان جلوگیری کنیم.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: امروز با چالش بیماری‌های غیرواگیر در نظام سلامت رو به رو هستیم. بیماری‌هایی که دیگر نمی توان با واکسن آنها را درمان کرد. روزی با پنج دلار کودکانمان را در برابر شش بیماری مهلک واکسینه می‌کردیم اما امروز یک دوره شیمی درمانی و بستری در آی سی یو هزینه واکسیناسیون صدها کودک را دارد.

وی افزود: بسیج فشارخون یک رکورد تاریخی در حوزه سلامت و کشور بود، بسیج‌های دیگری در حوزه دیابت، تغییر سبک زندگی و... در پیش داریم. برای تغییر شیوه زندگی مردم نیازمند کمک‌های شما خبرنگاران و اصحاب رسانه هستیم و بدون اصحاب رسانه نمی‌توانیم در نظام سلامت پیش برویم.

نمکی از ایجاد یک پیامگیر مستقل برای ارتباط خبرنگاران با وزیر بهداشت جهت  بیان مشکلات مردم در حوزه سلامت خبر داد و گفت: به روابط عمومی وزارت بهداشت دستور می دهم که امروز پیامگیر صدای خبرنگار را دایر کنند تا من هر شب صدای خبرنگاران را بشنوم تا مشکلات مردم را به ما برسانند، من هرگز با خبرنگاری نامهربانی نمی‌کنم چرا که ما از  پوست و گوشت هم هستیم. من هرگز دری را در وزارت بهداشت به روی شما نمی بندم.

به گزارش ایسنا وزیر بهداشت در پایان اضافه کرد: ما با تغییر الگوی زندگی مردم باید به سمت یک آینده بهتر پیش برویم و این کار با لطافت ممکن است، نه با خرج پول هنگفت. در این حوزه به ظرافت و لطافت نیاز داریم. از کسانی که با شما در وزارت بهداشت زمخت برخورد می‌کنند، درخواست می کنم که با اصحاب رسانه با لطافت برخورد کنند.

پایان پیام/

مطالب مشابه