کیفیت تمام دارو‌های داخلی دفراسیروکس مشابه یکدیگر است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، سجاد رضوی درباره کاهش پوشش بیمه‌ای و کمبود داروی بیماران تالاسمی در داروخانه‌ها اظهار کرد: اخیرا یکی از تولیدکنندگان داروی تالاسمی قیمت را با حفظ کیفیت کاهش داده است و سازمان‌های بیمه گر بنابر قانون مکلف هستند به شرط حفظ کیفت داروی ارزان‌تر را تحت پوشش قرار دهند.

وی افزود: ۱۷ هزار و ۵۰۰ بیمار تالاسمی در کشور داریم، بیماران مطمئن باشند که کیفیت تمام دارو‌های داخلی دفراسیروکس مشابه یکدیگر است و شرکت تولید کننده داروی ارزان‌تر قول داده که نیاز بیماران را در سراسر کشور و حتی مناطق دور افتاده تأمین کند.

رئیس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت ادامه داد: باب رقابت برای دیگر شرکت‌های داروسازی تولید کننده داروی دفراسیروکس باز است و سه شرکت دیگر نیز می‌توانند قیمت داروی خود را کاهش دهند و بازار را در دست بگیرند.

رضوی گفت: پیش از این بیماران برای تهیه هر قرص ۵۰۰ تومان پرداخت می‌کردند، اما اکنون داروی ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی برای بیماران کاملا رایگان بوده و در شورای عالی بیمه اولویت‌مان سلامت بیماران و بعد از آن صرفه جویی اقتصادی است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان وی در پایان درباره کمبود داروی تالاسمی در برخی داروخانه‌ها تصریح کرد: اگر کمبودی در منطقه‌ای از کشور برای تهیه داروی ارزان بیماران تالاسمی بود، مردم می‌توانند از طریق شما موضوع را به ما اعلام کنند و شرکت تولید کننده دارو باید پاسخگوی کمبود در بازار باشد البته اینکه داروخانه‌ای صبر کند تا پس از اتمام موجودی به سراغ خرید داروی ارزان‌تر برود بحث جدایی است، اما این دارو برای بیماران تالاسمی در داروخانه‌ها در دسترس خواهد بود.

پایان پیام/

مطالب مشابه