۱۰ بانک شیر در سال جاری افتتاح خواهد شد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، سیدحامد برکانی با اشاره به اقدامات وزارت بهداشت در حوزه ترویج تغذیه با شیر مادر، اظهار کرد:  وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، طی دو سال اخیر تغییرات اساسی را در برنامه ترویج تغذیه با شیر مادر و برای ارتقای سلامت جامعه ایجاد کرده است.

وی افزود: تربیت مشاوران شیردهی برای آموزش نکات عملی به مادرانی که نوزاد خود را باشیر خود تغذیه می کنند، برگزاری کارگاه های متعدد در 10 منطقه کشور، برگزاری کارگاه بین المللی در داخل ایران و افتتاح بانک شیر مادر، از جمله اقدامات وزارت بهداشت در این عرصه است.

مدیرکل سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت با اشاره به افتتاح ۳ بانک شیر در اهواز، یزد و شیراز ادامه داد: ۱۰ بانک شیر در سال جاری و 16 بانک شیر دیگر نیز در سال آینده افتتاح خواهد شد، طراحی و انتشار پیام هایی از مراکز خدمات جامع سلامت، پایگاه ها و خانه های بهداشت توسط ارائه کنندگان خدمت به مادران، از دیگر اقدامات در زمینه ترویج شیر مادر است. 

در ادامه سیامک مره صدق، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی نیز عنوان کرد: فرهنگ سازی در زمینه تغذیه با شیر مادر، نیازمند بازه زمانی طولانی مدت است و در عرض ده سال نمی توان شاهد تغییرات عمیق در فرهنگ باشیم.

وی برگزاری دوره های آموزشی مختص مادران در دوران بارداری را اقدامی مثبت از سوی وزارت بهداشت ارزیابی کرد و افزود: مراجعه مادران در دوران بارداری به یک واحد بهداشتی و درمانی خاص و تهیه مواد آموزشی مانند، نوارهای تصویری که نکاتی را به صورت علمی و مدون توضیح می دهد، در ترویج فرهنگ استفاده از شیر مادر موثر است.

به گزارش وب‌دا مره‌صدق در پایان با تاکید بر اهمیت ترویج فرهنگ تغذیه با شیر مادر در دنیا، خاطرنشان کرد: تمامی کشورهای مرفه و ثروتمند دنیا مردم را به استفاده کودک از شیر مادر، کاهش میزان زایمان های غیرطبیعی و ترویج زایمان های طبیعی توصیه و سفارش می کنند.

پایان پیام/

مطالب مشابه