از طریق تهاتر برخی اموال و دارایی های دانشگاه، بیمارستان‌ها توسعه می‌یابد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، سید کامل تقوی نژاد در ادامه سفر به شیراز، در آیین بهره برداری از مرکز خدمات جامع سلامت حضرت علی ابن ابیطالب (ع) حضور یافت.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت در حاشیه این آیین با اشاره به جایگاه شیراز در عرصه پزشکی و ارائه خدمت به بیمارانی از سراسر کشور، گفت: این جایگاه به دلیل حضور پزشکانی زبردست است که موجب شده مردم و بیماران برای دریافت این خدمات به شیراز مراجعه کنند، باید تلاش شود تاسیسات مناسب درمانی ایجاد شود و همزمان با آن، تجهیزات و تکنولوژی های روز دنیا هم در آن فراهم آید.

وی افزود: بیمارستان‌هایی از گذشته فعال بوده و با مشارکت نیکوکاران و بخش خصوصی نیز خدمات در طی این سال‌ها گسترش یافته است، لازم است همپای این روند توسعه، نسبت به گسترش خدمات درمانی و ایجاد زیرساخت‌ها، اقدام شود.

تقوی‌نژاد پیرامون سفر یک روزه خود به شیراز، از در اولویت قرار گرفتن چند پروژه سلامت خبر داد و گفت: در قانون بودجه نیز ردیف اعتباری این پروژه‌ها پیش بینی شده، اما با توجه به حجم بالای اعتبارات مورد نیاز، لازم است از تمامی ساز وکارهای قانونی و قابلیت‌های بخش غیردولتی نیز استفاده کرد.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت تصریح کرد: در این سفر با کمک مسوولان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، راهکارهای مشارکت نیکوکاران سلامت و افرادی که آمادگی سرمایه گذاری در این بخش را دارند، بررسی شد و در این زمینه مذاکراتی صورت گرفته است که امیدواریم این رایزنی‌ها به ثمر رسیده و پروژه‌های مورد نظر در زمان تعریف شده به بهره برداری برسد.

وی اظهار کرد: برای پیش برد پروژه های در دست ساخت، غیر از منابع دولتی باید از منابع سایر بخش ها نیز استفاده شود که در این زمینه مذاکراتی با بانک ها و سرمایه گذاران بخش خصوصی صورت گرفته تا در قالب تهاتر برخی اموال و دارایی های دانشگاه، نسبت به توسعه و تکمیل این بیمارستان ها و مراکز ارائه خدمت در کمترین زمان، اقدام شود و ظرفیت های قانونی نیز در این زمینه وجود دارد.

تقوی‌نژاد به تبصره ۱۸ و ۱۹ قانون بودجه اشاره کرد و گفت: در همین راستا با سازمان برنامه و بودجه هماهنگی لازم صورت گرفته و مطالعات اولیه انجام شده تا با تشکیل یک تیم کارشناسی در بخش های حقوقی، فنی و مالی، به زودی یک تحرک جدی در زمینه ساخت و ساز و تکمیل این پروژه ها صورت گیرد.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت به پشتیبانی از فعالیت های وزارت بهداشت اشاره کرد و دستاورد خدمات این معاونت را، شفاف سازی فعالیت ها، توسعه ساخت و سازها، تامین نیرو در بخش های مختلف، توسعه تشکیلات و  بهینه سازی سطح سازمانی برشمرد، فعالیت های این معاونت در بخش هایی که به تعالی سازمانی ارتباط پیدا می کند و موجب ارتقا و انتصاب شایسته مدیران و کارکنان می شود، نقش ویژه ای دارد.

وی اضافه کرد: همچنین به تازگی، بخش برنامه ریزی و پایش عملکرد نیز به مجموعه این معاونت افزوده شده و در زمینه راه اندازی و توسعه بخش اقتصاد سلامت نیز گام هایی برداشته شده که امیدواریم به ثمر برسد؛ راه اندازی بخش مربوط به مشارکت ها، فعالیت های بخش خصوصی و استفاده از ظرفیت های مختلف برای ساخت و ساز در کشور و توسعه ظرفیت های بخش بهداشت و درمان نیز در حال برنامه ریزی است.

در ادامه علی بهادر رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز دستاورد این سفر یک روزه را بهره برداری از چند خدمت جدید سلامت شامل مرکز خدمات جامع سلامت کفری و حضرت علی ابن ابیطالب(ع) و پایگاه سلامت عرفان، همچنین بازدید از پروژه های سلامت و دیدار با مسوولان استانی، با هدف بررسی راهکارهای توسعه خدمات عنوان کرد.

وی با اشاره به بازدید از پروژه در دست اجرای بیمارستان حضرت صدیقه طاهره(س) در منطقه میانرود، آن را یکی از پروژه های مهم سلامت در شیراز دانست که بهره برداری از آن، خدمت بزرگی به مردم این منطقه خواهد بود. رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز بر توسعه دسترسی به خدمات سلامت در تمامی مناطق تاکید کرد و با اشاره به تمرکز مراکز بیمارستانی در مرکز شهر شیراز، توسعه این مراکز در دیگر مناطق را از اولویت های دانشگاه علوم پزشکی شیراز خواند.

به گزارش وب‌دا مرکز خدمات جامع سلامت حضرت علی ابن ابیطالب (ع) با حضور سه پزشک، یک دندانپزشک و ۱۹ نفر نیروی انسانی، به ۳۱هزار و ۸۴۰نفر از جمعیت شیراز، ارائه خدمت می کند، این مرکز با زیربنای هزار و ۶۰۰ مترمربع، دارای خدماتی نظیر پزشک خانواده، دندانپزشکی، مراقب سلامت، بهداشت محیط و حرفه ای، تغذیه، سلامت روان، آزمایشگاه و مبارزه با بیماری هاست.

به گزارش وبدا، دبهرام پارسایی و علی اکبری نمایندگان مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، علی بهادر رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، ساسان تاجگردون رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی فارس، قاسم مقیمی عضو شورای اسلامی شیراز، مهرداد شریفی معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه، عبدالرسول همتی معاون بهداشت دانشگاه و جمعی از مدیران ارشد دانشگاه علوم پزشکی شیراز، در این برنامه، معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت را همراهی می کردند.

پایان پیام/

مطالب مشابه