امکانات درمان بیماران سرطانی نباید تنها اختصاص به کلان شهرها داشته باشد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، علی بختیار درباره وضعیت حمایت از بیمار سرطانی  درحوزه بهداشت و درمان، گفت: حمایت از درمان بیماران سرطانی و صعب العلاج در زمینه ارائه خدمات درمانی می بایست به طریق سراسری در دستورکار قرار بگیرد اما متاسفانه هم اکنون بسیاری از مردم به بنده به عنوان نماینده مردم مراجعه می‌کنند و برای اقامت در تهران برای طی پروسه درمان کمک می‌خواهند. بنابراین این وضعیت نشان می‌دهد که ما در ارائه خدمات درمانی به بیماران سرطانی با کاستی روبرو هستیم.
 
عضو فراکسیون تولید و اشتغال مجلس ادامه داد: عدم توجه مکفی به حوزه سلامت، مهاجرت از روستاها به شهرها را برای طی دوره درمان در برخواهد داشت، امکانات درمانی برای بیماران خاص و سرطانی نباید تنها به کلانشهرها و پایتخت منحصر شود.
 
وی افزود: شکی نیست طی دوره درمان سرطان هزینه براست بنابراین باید تدابیری در اولویت قراربگیرد که بیماران سرطانی دغدغه ای برای طی دوره درمانی از جمله جراحی، شیمی درمانی، پرتو درمانی و عسکبرداری مکفی در حوزه پزشکی را نداشته باشند. 

بختیار گفت: درمان بیماری سرطان باید در اولویت حوزه بهداشت و درمان قرار بگیرد،زیرا دهک‌های کم درآمد جامعه متاسفانه با مشکلات اقتصادی کنونی کشور توان مکفی برای پرداخت هزینه های درمان سرطان را ندارند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت این نماینده مردم در مجلس دهم در پایان اضافه کرد: مهاجرت بیمار سرطانی از شهرستان‌ها به پایتخت برای طی پروسه درمان منطقی نیست، امکانات درمان بیماران سرطانی نباید تنها اختصاص به کلان شهرها بویژه در پایتخت داشته باشد.

پایان پیام/

مطالب مشابه