سند ملی ترافیک باید تا ۳ ماه دیگر آماده شود
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، علیرضا رئیسی اظهار کرد: در حال حاضر تعداد زیادی از مردم به دلیل حوادث ترافیکی فوت می‌کنند یا دچار آسیب جدی می‌شوند، آمار سالیانه مرگ و میر‌های حوادث جاده‌ای نسبت به استاندارد دنیا بالاتر است به طوری که بیش از ۱۶ هزار نفر بر اثر حوادث تروما جان خود را از دست می‌دهند.

معاون بهداشت وزیر بهداشت ادامه داد: دستگاه‌های مرتبط مانند پلیس راهور، قوه قضائیه، وزارت بهداشت و حتی رسانه با هدف کاهش حوادث ترافیکی و سوانح جاده‌ای جلسات متعددی را برگزار می کنند که نتیجه آن امضای تفاهم نامه همکاری بین ارگان‌های ذیربط در زمینه حوادث ترومایی است و در این زمینه یک سند ملی تدوین می شود.

وی افزود: سند ملی ترافیک با نظر همه ذی نفعان تدوین شده و بر اساس مصوبه‌ای بین دستگاه‌های ذیربط به تصویب رسیده است، تا ۳ ماه آینده سند ملی ترافیک باید آماده شود و مورد تایید مراجع ذی صلاح قرار بگیرد که پس از این مرحله سند ملی ترافیک به سازمان‌های مربوطه در سراسر کشور جهت انجام مقدمات ابلاغ می‌شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان رئیسی در پایان گفت: سند ملی ترافیک یک تفاهم نامه‌ یکپارچه و مشترک بین سازمان‌های مختلف از جمله وزارت بهداشت، پلیس راهور و سازمان اورژانس کشور است و  سهم هر دستگاه و وظایف ارگان‌ها در این سند به طور دقیق مشخص شده است.

پایان پیام/

مطالب مشابه