پوشش همگانی سلامت جزو تعهدات دولت‌ها تا سال ۲۰۳۰ میلادی است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محسن اسدی لاری، در جلسه مشترک وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی ایران که به منظور ایجاد هماهنگی های لازم در راستای برگزاری مناسب همایش پوشش همگانی سلامت، برگزار شد، اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران در زمینه پوشش همگانی سلامت، توفیقات بسیار زیادی داشته است و بعد از طرح تحول سلامت در این زمینه، اقدامات وسیعی را انجام داده است.

مدیرکل همکاری های بین الملل وزارت بهداشت ادامه داد: با توجه به اینکه پوشش همگانی سلامت جزو تعهدات دولت ها تا سال 2030 میلادی است، امیدواریم با برنامه ریزی انجام شده، سرمایه گذاری وسیع دولت و همراهی ارکان نظام، ایران بتواند تا سال 2025 میلادی به اهداف پوشش همگانی نظام سلامت دست یابد.

وی افزود: در ارائه موفقیت های ایران به جهان عملکرد مطلوبی نداشته ایم، بنابراین برگزاری اجلاس وزرای بهداشت کشورهای منطقه مدیترانه شرقی در مهرماه سال جاری فرصت مناسبی برای نشان دادن دستاوردها و توفیقات ایران، طرح چالش ها و ارائه راهکارهای مناسب در زمینه پوشش همگانی نظام سلامت است.

اسدی لاری گفت: با پیش بینی قبلی و موافقت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، یکی از برنامه هایی که قرار است در حاشیه اجلاس RC66 برگزار شود، همایش بزرگ پوشش همگانی نظام سلامت است و مسئولیت آن نیز به ریاست دانشگاه علوم پزشکی ایران واگذار شده است.

مدیرکل همکاری های بین الملل وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: امیدواریم از این فرصت، نهایت بهره را ببریم و با حضور چشمگیر پرستاران، بهورزان، مراقبین سلامت، همکاران اورژانس و سایر معاونت ها که در ارائه خدمات جامع سلامت دخیل هستند؛ بتوانیم پوشش همگانی سلامت را برای تمامی آحاد جامعه فراهم آوریم و شاهد ارتقای نظام سلامت در کشور باشیم.

به گزارش وب‌دا جلسه مشترک وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی ایران به منظور ایجاد هماهنگی های لازم در راستای برگزاری مناسب همایش پوشش همگانی سلامت، با حضور دکتر اسدی لاری مدیر کل همکاری های بین الملل وزارت بهداشت، اعضای هیئت رییسه دانشگاه و نمایندگان معاونین وزرات بهداشت،  برگزار شد.

براساس این گزارش، در حاشیه برگزاری شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت کشورهای منطقه مدیترانه شرقی "22 تا 25 مهرماه سال جاری در تهران" همایش بزرگ پوشش همگانی سلامت (UHC) به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی ایران در مرکز همایش های بین المللی رازی برگزار می شود و دکتر تدروس؛ رییس سازمان جهانی بهداشت، دکتر المنظری مدیر کل دفتر منطقه ای این سازمان، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سایر دست اندرکاران نظام سلامت در این همایش حضور خواهند داشت.

پایان پیام/

مطالب مشابه