۸۰ درصد جامعه پزشکی از کارتخوان استفاده می‌کنند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، عزت اله گل علیزاده، در بیست و دومین کنگره سراسری اپتومتری ایران که در مرکز همایش های رازی برگزار می شود، با اشاره به مسائل مبتلا به جامعه پزشکی، افزود: تعرفه، یکی از موضوعاتی است که جامعه پزشکی همواره درگیر آن بوده و هست.

نایب رئیس اول شورای عالی نظام پزشکی ادامه داد: روند تعیین تعرفه ها در قانون نیز آمده است، درخواست جامعه پزشکی، این بوده است که قیمت تمام شده برای ارائه خدمات احصا شود که هیچ وقت این کار انجام نشده است، متاسفانه هجمه های زیادی به جامعه پزشکی وارد می شود، در حالی که این مردم هستند که ایجاد بی اعتمادی بین بیمار و پزشک، آسیب می بینند.

وی افزود: ما توقع نداریم به یکباره تعرفه ها واقعی شود، اما انتظار داریم شیب تعرفه ها به سمت اصلاح پیش برود و اگر همین اتفاق هم بیافتد، راضی هستیم، همچنین انتظار داریم در تعیین  ترکیب شورای عالی بیمه سلامت بر اساس قانون عمل شود، قرار بود ترکیب، تعداد و شرح وظایف دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت در هیئت دولت تصویب شود که تعادل بین خریدار و فروشنده خدمت برقرار شود. اما، متاسفانه هنوز این اتفاق نیفتاده است.

گل‌علیزاده با اشاره به جوسازی ها علیه جامعه پزشکی پیرامون استفاده از کارت خوان ، فرار مالیاتی و...، گفت: ممکن است درصدی از جامعه پزشکی فرار مالیاتی داشته باشند مثل سایر صنوف و حرفه ها، اما آنچه مسلم است اینکه اکثریت جامعه پزشکی، از قانون تبعیت می کنند، 80 درصد جامعه پزشکی از کارت خوان استفاده می کنند، به 20 درصد بقیه هم گفته ایم از کارت خوان استفاده کنند.

نایب رئیس اول شورای عالی نظام پزشکی یادآور شد: البته علت جمع آوری کارت خوان در برخی مطب ها، پایین بودن تراکنش بوده که باعث شده بانک مربوطه نسبت به جمع آوری کارت خوان اقدام کند، جامعه پزشکی از اجرای قانون دلخور و گلایه مند نیست، بلکه معتقد است که نباید در موضوعاتی همچون فرار مالیاتی و کارت خوان، تبعیض وجود داشته باشد.

به گزارش مهر وی در پایان اضافه کرد: جامعه پزشکی با استفاده از دستگاه های کارت خوان عمومی مشکلی ندارد، بلکه ما مخالف استفاده از کارت خوان ویژه و صندوق فروش هستیم، با استفاده از کارت خوان ویژه و صندوق فروش، اطلاعات طرف دوم یعنی بیمار که مشتری پزشک محسوب می‌شود، در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار می گیرد که چنین کاری نیازی نیست صورت بگیرد.

پایان پیام/

مطالب مشابه