تعرفه گروه آزمایشگاهی، جدا از سایر گروه‌های جامعه پزشکی نیست
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، حسین فاطمی اظهار کرد: از نظر استانداردسازی، آزمایشگاه‌ها طوری طراحی شده‌اند که مشکلی برای کارکنان و پرسنل این مراکز تشخیصی پیش نیاید و در زمان نمونه‌گیری خیلی به ندرت عفونت یا عارضه‌ای به پرسنل منتقل می‌شود.

رئیس انجمن علمی متخصصین علوم آزمایشگاهی بالینی ایران ادامه داد: تعرفه گروه آزمایشگاهی، جدا از سایر گروه‌های جامعه پزشکی محسوب نمی‌شود و افزایش حدود ۱۳ درصدی تعرفه‌های امسال، غیرمنطقی است، زیرا هزینه خرید کیت‌های تشخیصی و دستگاه‌های مراکز آزمایشگاهی بیش از ۴۵ درصد افزایش داشته است.

وی افزود: خرید ملزومات مراکز آزمایشگاهی و تجهیزات تشخیصی با ارز آزاد انجام می‌شود، سازمان نظام پزشکی در نامه‌ای به معاونت ریاست جمهوری به دلیل نبود تناسب بین افزایش تعرفه‌ها و تورم موجود در کشور خواستار افزایش تعرفه‌ها در بین جامعه پزشکی شده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان فاطمی در پایان گفت: تمام تجهیزات نو و ملزومات مصرفی، وارداتی است و گروه‌های مختلفی از دانشجویان در قالب شرکت‌های دانش بنیان در حال تحقیق و پژوهش جهت تولید کیت‌های آزمایشگاهی و تجهیزات پزشکی این حوزه هستند.

پایان پیام/

مطالب مشابه