مشکلات سامانه تیتک تا پایان شهریور برطرف می‌شود
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، سعید نمکی درباره صحبت‌های مطرح شده در مورد سامانه تیتک و قرار گرفتن بخش‌هایی از آن در اختیار مردم، افزود: سامانه تیتک ارتباطی به این ندارد که در اختیار مردم قرار بگیرد. به طور مثال سامانه‌های گمرک و غیره نیز به صورت مستقیم در اختیار مردم قرار ندارد.

وزیر بهداشت ادامه داد: سامانه تیتک زیرساختی است که می‌توان با تکمیل آن، به درستی از آن استفاده کرد. در حال حاضر تیمی برای بررسی و رفع اشکالات سامانه تیتک مستقر شده و البته تا حدی مشکلات این سامانه برطرف شده است.

وی افزود: یکی از مشکلات سامانه تیتک این بود که در اختیار بخش تقریبا خصوصی قرار داشت و دولت و حاکمیت خیلی در آن نقش نداشتند و سامانه را تحویل نگرفته بودند. در حال حاضر به دنبال این هستیم که این سامانه تحویل وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو شده و مشکلات آن به طور کامل برطرف شود.

به گزارش ایرنا نمکی در پایان گفت: پیش از این نیز درباره سامانه تیتک و تخلفات رخ داده در آن گفته بود: تیتک سامانه‌ای برای ثبت اطلاعات است،  اما نارسایی‌هایی داشت. چهار ماه است روی آن کار می‌کنیم تا شفاف‌تر شود و در حال نصب امکانات پایش مدیریتی روی آن هستیم. باید سامانه تیتک در اختیار بخش‌های حاکمیتی قرار گیرد.
 
تیتک یا TTAC سامانه‌ای در سازمان غذا و دارو جهت ردیابی و رهگیری فرآورده‌های سلامت شامل دارو و تجهیزات پزشکی است.

پایان پیام/

مطالب مشابه