ضرورت توسعه خدمات بالینی مبتنی بر فناوری سلول‌های بنیادی
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، امیر علی حمیدیه درباره تامین بسته خدمات بیمه‌ای محصولات حوزه سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی اظهار کرد: تعداد مراکز پیوند سلول‌های بنیادی خونساز در سال‌های اخیر افزایش قابل توجهی داشته است. همچنین انجام هزار و ۲۰۰ پیوند سالانه در این مراکز نشان از اهمیت تحت پوشش قرار گرفتن این خدمت در فهرست بیمه دارد.

دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ادامه داد: علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی گسترش چشمگیری خواهد یافت. افزایش تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور در تولید و تجاری‌سازی محصولات این حوزه زمینه اشتغال را در کشور فراهم کرده است که خود مسیر توسعه خدمات بالینی مبتنی بر فناوری‌های سلول‌های بنیادی را هموار می‌کند.

وی افزود: لازم است خدمات تعرفه‌گذاری جدید سلول درمانی برای این حوزه تعریف شود. تعرفه‌های خدمات با سابقه سلولی همچون پیوند سلول‌های بنیادی خونساز "پیوند مغز استخوان" که در درمان بیماران سرطانی مورد استفاده است، مستلزم بازنگری است.

به گزارش ایسنا حمیدیه در پایان با اشاره به برگزاری نشست مشترک با دفتر ارزیابی فناوری‌های سلامت، تدوین استاندارد و تعرفه خدمات سلامت، گفت: در این نشست موضوع تامین بسته خدمات بیمه‌ای خدمات و محصولات حوزه سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی مورد بررسی قرار گرفت و اصلاح، ارتقا و تسهیل رویکردها مورد نظر است.

پایان پیام/

مطالب مشابه