نحوه ادامه تحصیل و خدمت سربازی دانشجویان تعهدی مناطق محروم
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، وزارت بهداشت در خصوص موضوع کاهش مدت خدمت و کاهش محدودیت ادامه تحصیل مقطع پزشکی عمومی پاسخ داد.

متن این پاسخ به شرح زیر است:

این گروه دانشجویان در زمان انتخاب رشته و امضای تعهد خود به صورت آگاهانه رشته پزشکی با تعهد خدمت را انتخاب کرده‌اند و تعهدات را با رضایت کامل پذیرفته‌اند و در حال حاضر از نظر حقوقی، شرعی و اخلاقی سرباز زدن از انجام تعهدات صحیح نیست و امکان تغییر این قانون وجود ندارد. 

این افراد با رتبه‌های بالاتر در کنار دانشجویانی با نمرات بهتر در رشته پزشکی، دندانپزشکی یا داروسازی گزینش شده‌اند، رتبه‌های این عزیزان غالبا در حدنصاب قبولی در رشته‌های پزشکی روزانه نبوده است و این فرصت به آنها داده شده که مشروط به گذراندن تعهدی  ۳ برابر مدت تحصیل در کنار سایر  دانشجویان در رشته‌های گروه پزشکی تحصیل کنند. 

اینکه افراد پس از عبور از سد کنکور و قبولی در رشته‌های پزشکی و امضا و پذیرفتن تعهدات، اکنون به این موضوع اعتراض کنند به هیچ‌وجه پذیرفتنی نیست، دوره خدمت سربازی این افراد در صورتی که مدت زمان خدمت سربازی را نگذرانده باشند در قالب انجام تعهد و طرح‌هایی نظیر پیام‌آور، محاسبه می‌شود. 

براساس تعهدات، این افراد مجاز هستند پس از گذراندن مقطعی از تعهدات، در صورت تمایل نسبت به ادامه تحصیل اقدام کنند، در مورد داوطلبینی که در حال حاضر در معرض انتخاب رشته هستند، یادآوری مجدد این تعهدات ضروری است و در نظر داشته باشند پذیرفته شدن در این کد رشته ها مستلزم ایفای تعهدات و افتخار خدمت در مناطق مشخص شده است. فارس

پایان پیام/

3 نظر

مطالب مشابه