تاکنون نزدیک به ۸۰۰ هزار نسخه به صورت الکترونیکی صادر شده است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، طاهر موهبتى در نشست خبرى كه در حاشیه نشست هماهنگی و ارزیابی راهبردها و روش های اثربخش در خدمت الکترونیک سلامت استان گلستان برگزار شد، افزود: يكى از برنامه هاى سازمان بيمه سلامت این است که تا پایان امسال تعداد بيمارستان هايى كه اسناد بسترى در آنها به صورت الكترونيكى رسيدگى مى شود به ۶۰۵ بیمارستان برسد.

مديرعامل سازمان بيمه سلامت درباره اجرای برنامه پزشکی خانواده و نظام ارجاع الکترونیکی نیز بیان کرد: تعامل سازمان هاى بيمه گر مى تواند در اجراى نظام اراجاع الكترونيكى و پزشكى خانواده به عنوان يكى از تكاليف برنامه هاى توسعه كشور بسيار موثر باشد. قدر مسلم حضور سازمان نظام پزشكى، انجمن هاى علمى پزشكى و پزشكان در اين مسير تاثير زيادى دارد.

وی افزود: در زمینه اجرای نظام ارجاع الکترونیکی و پزشکی خانواده به جز زیرساخت های آی تی به تغییر رفتار و زیرساخت اجتماعی نیاز داریم. در این زمینه رسانه ها بسیار موثر هستند، بر اساس قانون اجرای نظام ارجاع و پزشکی خانواده بر عهده وزارت بهداشت است، اما خریدار خدمات سلامت، سازمان های بیمه گر هستند. برای اجرای نظام ارجاع باید پرداخت ها مطلوب تر و به موقع تر باشد تا بخش خصوصی هم با این برنامه ها همراهی داشته باشند.

موهبتی درباره نظم در پرداختی های سازمان بیمه سلامت اظهار داشت: در حال حاضر پرداختی سازمان بیمه سلامت به داروخانه ها به خرداد ماه 98 رسیده و 70 درصد مطالبات دانشگاه های علوم پزشکی نیز تا اردیبهشت ماه 98 پرداخت شده است. از سال 97 نیز به طور متوسط 2 ماه و نیم بدهی به داروخانه ها و 3 ماه بدهی به دانشگاه های علوم پزشکی وجود دارد.

مديرعامل سازمان بيمه سلامت تصریح کرد: حدود 4 هزار میلیارد تومان بدهی از سال 97 باقی مانده است و تلاش می کنیم با تخصیص هایی که دولت انجام می دهد، این بدهی ها را نیز پرداخت کنیم، در زمینه نظام ارجاع، پرداخت به روز سازمان های بیمه گر بسیار مهم است و امیدواریم با کمک دولت و مجلس گام های موثری برداریم.

به گزارش روابط عمومی بیمه سلامت وی در پایان درباره تعداد بیمه شدگان سازمان بیمه سلامت و همپوشانی بیمه ای با سازمان تامین اجتماعی نیز گفت: حدود 4 میلیون و 800 هزار همپوشانی بیمه ای میان بیمه سلامت و تامین اجتماعی وجود داشت که 2 میلیون همپوشانی حذف شد و در حال حاضر حدود 2 میلیون و 100 هزار همپوشانی با تامین اجتماعی به علت وجود بیمه روستاییان است و دفترچه روستاییان هر 5 سال یک بار تعویض می شود. در نتیجه سالانه حدود 500 هزار رفع همپوشانی دیگر هم انجام می شود. البته مهمتر از رفع همپوشانی این است که همپوشانی جدید ایجاد نشود و این کار در حال حاضر در دفاتر پیشخوان انجام می شود.

پایان پیام/

مطالب مشابه