وزیر بهداشت توجه ویژه‌ای به تکالیف قانونی وزارت بهداشت در قانون برنامه توسعه دارد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، علی نوبخت حقیقی در آیین بزرگداشت روز پزشک که با حضور وزیر بهداشت و جمعی از اعضاي کمیسیون بهداشت و درمان مجلس و پزشکان در سالن همایش های برج میلاد برگزار شد، اظهار كرد: هر روز، روز پزشک و روز قدرداني از مقام پزشكان است، از خدمات همکارانی که در حال حاضر در اتاق های عمل، شبکه های بهداشت و درمان، اورژانس ها و مراکز بهداشتی و درمانی در حال خدمت به مردم هستند، قدردانی می کنیم.

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ضمن تاكيد بر اهميت و حياتي بودن حرفه پزشكي، افزود: در مجلس شوراي اسلامي به ویژه کمیسیون تخصصی بهداشت و درمان، تمام تلاشمان را کردیم که در تدوین برنامه ششم توسعه و در مواد ۷۰ تا ۷۴ به مسائل اساسی و زیربنایی علم طب توجه شود.

وی افزود: توجه به جایگاه پزشکی عمومی همواره به عنوان یکی از چالش های نظام سلامت مطرح بوده و در طول دوران گذشته از این سرمایه عظیم و ستون فقرات علم طب به نحو شایسته استفاده نشده است، خوشبختانه دکتر نمکی به دلیل بهداشت محور بودن، توجه ویژه ای به تکالیف قانونی وزارت بهداشت در قانون برنامه توسعه دارد.

نوبخت گفت: در دو سال اول برنامه ششم توسعه، مقرر شده بود که زیربناها فراهم و از سال سوم، برنامه هایی مانند نظام ارجاع، پزشکی خانواده، راهنماهاي باليني و سطح بندی خدمات اجرایی شود كه خوشبختانه به همت وزیر بهداشت، پرونده الکترونیک سلامت تیرماه سال جاري در کشور استقرار یافت و این کلید بسیار مهمی برای حل مشکلات و کاهش هزینه های نظام سلامت است.

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس یادآور شد: زمانی که دکتر فاضل، رییس کل سازمان نظام پزشکی بود، با مسئولان سازمان امور مالیاتی نشستی برگزار و عنوان کردیم که حرفه پزشکی مقدس است و جامعه پزشکی با حفظ حرمت و رعایت عدالت، مالیات خود را پرداخت می کنند و مسئولان این دو سازمان در اين مورد به تفاهم کامل رسیدند.

به گزارش وب‌دا وی در پایان اضافه کرد: در جلسه دوم اعلام کردیم که جامعه پزشکی آماده پرداخت مالیات است و هیاتی ۱۱ نفره تعیین شد و دبیرخانه آن در سازمان نظام پزشکی مستقر شد، اما دیدیم که برخی افراد سخنان دیگری به زبان آوردند و بنده به مسئولان کشور هشدار دادم که عده ای مایل به اتحاد و وحدت در جامعه نیستند و در پی ایجاد اختلاف بین گروه های مختلف هستند.

پایان پیام/

مطالب مشابه