پزشکان دارای درآمدهای نجومی باید از سایر پزشکان تفکیک شوند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، ذبیح‌الله نیکفر لیالستانی به مناسبت روز پزشک با اشاره به مشکلاتی که این قشر با آنها مواجه هستند، گفت: امروز عملکرد تعداد محدودی از پزشکان که به دنبال تجاری سازی پزشکی هستند باعث شده که خدمات ارزنده جامعه پزشکی نادیده گرفته شده و به جایگاه پزشکان خدشه وارد شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: مباحث مطرح شده پیرامون مالیات پزشکان باعث شده که همه نسبت به جامعه پزشکی نگاه بدبینانه ای داشته باشند، و این در حالی است که تنها تعداد محدودی از این قشر درآمدهای بالایی دارند، کما اینکه اغلب پزشکان عمومی یا درآمد پایینی دارند یا به دلیل نداشتن شغل با مشکلات معیشتی جدی مواجه شده اند.

وی افزود: هم اکنون باید شرایطی ایجاد شود تا پزشکان زحمتکش از سایر پزشکانی که درآمدهای نجومی دارند، تفکیک شوند تا جامعه با این تصور که تمام پزشکان از قشر مرفه جامعه هستند نسبت به آنها دید منفی نداشته باشد.

نیکفر لیالستانی با اشاره به هجمه‌های اعمال شده علیه پزشکان به بهانه فرار مالیاتی گفت: برخی در شرایطی پزشکان را متهم به فرار مالیاتی می کنند که از 100هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی تنها رقم محدودی به تعداد انگشت شماری از پزشکان تعلق دارد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت این نماینده مردم در مجلس دهم در پایان اضافه کرد: روز پزشک زمان مغتنمی است که خدمات پزشکان و نحوه پرداخت مالیات این قشر در سطح عمومی شفاف شود، ضمن اینکه باید از پزشکانی که بدون چشم‌داشت خدمات ارزنده ای را به بیماران ارائه می دهند به ویژه پزشکانی که در مراکز شبانه روزی فعالیت دارند، قدردانی شود.

پایان پیام/

مطالب مشابه