تجهیزات پزشکی مشمول دریافت ارز رسمی باید از طریق سامانه توزیع شوند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمدمهدی گلابگیران افزود: اطلاعات شرکت ها و واگذاری ارز تجهیزات پزشکی در سامانه تیتک ttac ثبت می شود و از سوی وزارت بهداشت سیاست گذاری ارزی و حجمی و نوع ارز کالاها مشخص می شود. این سامانه در کارتابل شرکت ها وجود دارد و از این طریق باید کالاهای خود را توزیع کنند.

مسئول اداره واردات تجهیزات دندانپزشکی سازمان غذا و دارو ادامه داد: پس از تائید شرکت ها و پس از تائید سیاست های اِعمالی در سامانه تیتک ttac توسط شرکت، آنها می توانند ارز خود را از طریق بانک پیگیری کنند.

وی در خصوص محدود شدن واردات برخی تجهیزات پزشکی گفت: با توجه به اینکه ارز در کشور محدود است ممکن است واردات برخی کالاها محدود شده باشد و مجاز نیستیم که بیشتر از حد مورد نیاز برای واردات یک کالای پزشکی مجوز بدهیم، واردات تجهیزات پزشکی در چهارچوب خاصی در اداره کل تجهیزات پزشکی، رصد و سیاست گذاری می‌شود.

به گزارش ایرنا گلابگیران در پایان گفت: شرکت های واردکننده تجهیزات پزشکی موظف هستند کالاهای خود را از طریق سامانه توزیع کالای مشمول دریافت ارز رسمی به فروش برسانند. توزیع نیز باید از طریق این سامانه انجام شود تا شفاف سازی شود و بدانیم چه شرکتی چه کالایی را به چه کسی فروخته است و موجودی انبارش چقدر است و وضعیت بازار به چه شکل است و اینکه آیا کالاها به دست مصرف کننده رسیده است یا خیر.

پایان پیام/

مطالب مشابه