از ابتدای سال تاکنون بیش از هزار دانشجوی پزشکی به داخل کشور بازگشتند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، باقر لاریجانی درباره پرونده‌های ارز دانشجویی و انتقال دانشجویان پزشکی از خارج به داخل کشور اظهار کرد: ۱۰ هزار پرونده ارز دانشجویی در وزارت بهداشت داریم، ۷ هزار پرونده مربوط به دانشگاه‌های معتبر و ۳هزار پرونده مربوط به دانشگاه‌های نامعتبری هستند که برای آنها پرونده تشکیل ندادیم.

معاون آموزشی وزارت بهداشت ادامه داد: حدود ۲هزار پرونده برای نقل‌ و انتقال دانشجویان به داخل کشور در دست بررسی داریم و از ابتدای سال تاکنون بیش از هزار دانشجوی پزشکی به داخل کشور بازگشتند و تلاش می‌کنیم تا پایان شهریور پرونده‌های دانشجویان خواستار بازگشت به کشور را تعیین تکلیف کنیم تا دانشجویان پیش از شروع سال تحصیلی جدید، تکلیفشان مشخص شود و بتوانند به کشور بازگردند.

وی افزود: باید توجه داشت که بیشتر مسائل ارزی دانشجویان شاغل در خارج کشور به بانک مرکزی مرتبط می‌شود، اما ما برای حل چالش‌های ارزی دانشجویان شاغل در خارج کشور تسهیلاتی فراهم کردیم.

لاریجانی گفت: دانشجویانی که قبل از سال ۲۰۱۹ برای ادامه تحصیل به خارج از کشور رفته‌اند، شرایط بازگشت این دانشجویان به داخل کشور تسهیل شده است. این دانشجویان برخلاف قوانین گذشته که باید ۷۲ واحد می‌گذراندند و به کشور بازمی‌گشتند می‌توانند پس از گذراندن ۳۶ واحد به کشور بازگردند، دانشجویانی که از سال ۲۰۱۹ برای ادامه تحصیل به خارج از کشور سفر کرده‌اند باید با توجه به شرایط و امکانات، برنامه‌ریزی کنند تا چالش ارزی نداشته باشند.

معاون وزیر بهداشت تصریح کرد: دانشجویانی که قصد دارند برای ادامه تحصیل به کشور بازگردند باید دانشگاه مبدأ آنها مورد تایید وزارت بهداشت باشد و همچنین این دانشجویان شرایط خاصی داشته باشند تا بتوانند در رشته‌های پزشکی ادامه تحصیل بدهند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان وی در پایان اضافه کرد: دانشجویان پزشکی که در خارج از کشور تحصیل می‌کنند اگر نتوانند در رشته‌های پزشکی در داخل کشور ادامه تحصیل دهند کمک می‌کنیم تا دریکی دیگر از رشته‌های گروه علوم پزشکی ادامه تحصیل دهند، زیرا سیاست وزارت بهداشت این است که دانشجویان در داخل کشور بتوانند ادامه تحصیل دهند.

پایان پیام/

4 نظر

مطالب مشابه