اورژانس ریلی در دهه فجر آغاز به کار می‌کند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، پیر حسین کولیوند، و رئیس شرکت راه آهن در جلسه‌ای مشترک در خصوص آموزش فوریت پزشکی میهمانداران قطار، تجهیز واگن‌های قطار به دارو و تجهیزات استاندارد خدمات پیش بیمارستانی و ایجاد واگن ریلی برگزار شد.

در این جلسه با تاکید بر حفظ سلامت مسافران، برنامه ریزی برای آموزش فوریت های پزشکی به میهمانداران قطار و همچنین ایجاد hot line به منظور ارائه خدمات مطلوب فوریت های پزشکی در مسیر حرکت قطار تا تحویل بیمار به آمبولانس بین سرمیهمانداران و پرستاران تریاژ تلفنی ١١۵ صورت پذیرفت. همچنین با ایجاد ارتباط ویژه بین دیسپچ های اورژانس و راه آهن تصمیم گیری در مدیریت بحران های احتمالی تسهیل خواهد شد.

در ادامه این جلسه با تاکید بر تجهیز واگن‌های مسافربری به دارو و تجهیزات استاندارد پزشکی، ایجاد ارائه خدمات پزشکی از راه دور"تله مدیسین" مصوب شد. در این شیوه پزشکان دیسپچ اورژانس امکان ویزیت از راه دور و مراقبت از بیمار در قطار را پیدا خواهند کرد. همچنین مقرر شد ۵ تا ١٢ واگن توسط شرکت راه آهن تولید و توسط سازمان اورژانس کشور تجهیز و در ایام دهه فجر بهره برداری شود.

در فاز بعدی، تولید واگن بیمارستان برای خدمات درمانی در بحران و خدمات درمانی به بیماران در مناطق محروم صورت خواهد پذیرفت.

به گزارش ایسنا در حاشیه این جلسه رئیس سازمان اورژانس کشور از کنترل مرکزی راه آهن بازدید کرد و ضمن اشاره به جلسات برگزار شده با شرکت راه‌آهن برای تجهیز قطارهای مسافربری به امکانات پزشکی، از آغاز به کار اورژانس ریلی در دهه فجر خبر داد.

پایان پیام/

مطالب مشابه