اگر بیمار شرایط حادی نداشته باشد، اولویت اورژانس انتقال به مراکز درمانی دولتی است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، پیرحسین کولیوند در خصوص خودداری اورژانس 115 از انتقال بیماران به بیمارستان‌های خصوصی و نظامی توضیح داد: برنامه‌ریزی اورژانس این گونه است که اگر بیمار در شرایط حادی از لحاظ جسمی قرار داشته باشد آمبولانس موظف است تا وی را به نزدیک‌ترین بیمارستان محل انتقال دهد.

رئیس سازمان اورژانس کشور ادامه داد: در این شرایط آمبولانس موظف است بیمار را به هر یک از بیمارستان‌های خیریه، دولتی، خصوصی یا نظامی منتقل کند اما اگر بیمار شرایط حادی نداشته باشد اولویت اورژانس انتقال بیماران به مراکز درمانی وزارت بهداشت است.

وی افزود: پس از انتقال بیمار به مراکز درمانی دولتی اگر حال عمومی وی رو به بهبود برود شخص می‌تواند برای ادامه درمان به مراکز خصوصی مراجعه کند، لازم به ذکر است اگر بیماری در یک ماه گذشته پرونده‌ای در یک بیمارستان خاص داشته باشد آمبولانس وی را به بیمارستان مدنظر منتقل خواهد کرد.

به گزارش فارس کوایوند در پایان در خصوص پذیرش نکردن مراکز درمانی خصوصی توضیح داد: پس از مراجعه آمبولانس به بیمارستان‌ها تمام مراکز درمانی موظف هستند بیمار را پذیرش کنند و هیچ بیمارستانی حق ندارد از پذیرش بیمار بدحال خودداری کند.

پایان پیام/

مطالب مشابه