لزوم معرفی ظرفیت‌های آموزشی به دانشجویان پزشکی در آغاز سال تحصیلی
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، باقر لاریجانی در نشست مجازی معاونین آموزشی دانشگاههای علوم پزشکی ضمن تسلیت ایام محرم گفت: در ابتدای سال تحصیلی فرصت مناسبی است تا دانشگاهها ارتباط بهتری با دانشجویان داشته باشند و در راستای نهادینه سازی مباحث اخلاقی و آموزشی در دانشجویان تلاش کنند. 

معاون آموزشی وزارت بهداشت با تاکید بر لزوم اطلاع رسانی مناسب به دانشجویان جدیدالورود و آشناسازی آنها با فضای دانشگاه و ظرفیت های موجود گفت: لازم است با تشریح فضای فرهنگی دانشگاهها برای دانشجویان، بستر سازی برای توسعه فرهنگ اسلامی در بین دانشجویان دنبال شود. 

وی افزود: واقف هستیم که مسئولیت امور فرهنگی برعهده معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاهها است، همه ما در تربیت مسئولیم و معاونت های آموزشی هم در این حوزه مسئولیت هایی دارند، با توجه به اینکه ایام اربعین در پیش است در این ایام آزمون ها برگزار نشود تا دانشجویان علاقمند بتوانند در مجالس عزاداری شرکت و از بستر معنوی آن استفاده کنند. 

لاریجانی گفت: دانشجویان از فضای دبیرستان و خانه وارد دانشگاه می شوند و توجه به بحث های سلامت معنوی و روحی آنها خیلی مهم است. این دانشجویان دوره کنکور را طی کرده اند و ممکن است برخی در رشته هایی که دوست داشته اند پذیرفته نشده باشند و ما حوزه آموزش لازم است با تشریح اهمیت رشته هایی که پذیرفته شده اند به انگیزش و شرایط روحی آنها کمک کنیم.  

معاون وزیر بهداشت تاکید کرد: آیین استفبال از دانشجویان جدیدالورود در دانشکده ها می تواند تاثیر گذار باشد، ظرفیت های زیادی در حوزه آموزش وجود دارد که معاونین آموزشی می توانند با معرفی آن به دانشجویان در هدایت تحصیلی ایشان نقش مهمی داشته باشند. 

وی و تخصصی تقدیر از دانشجویان برتر، معرفی اساتید و برگزاری تور بازدید از ظرفیت های آموزشی برای دانشجویان را اقدامات مفیدی در ابتدای سال تحصیلی عنوان کرد و اظهار داشت: ما در دانشگاهها با طیف گسترده ای از دانشجویان روبرو هستیم و ضروری است تا با شناسایی و هدایت استعدادهای درخشان شرایط مشارکت این دانشجویان را در برنامه های مهم دانشگاه فراهم کنیم. 

به گزارش وب‌دا لاریجانی در پایان اضافه کرد: ممکن است برخی دانشجویان نیز با چالش های تحصیلی مواجه باشند و ضروری است تا استاد مشاوری به این دانشجویان برای ارتقا کمک کند، ابتدای سال تحصیلی را بهار آموزش می‌نامیم و امیدواریم تا مسئولین آموزش دانشگاهها با بهره برداری از این شرایط بتوانند گام هایی در ارتقاط آموزش بردارند.

پایان پیام/

مطالب مشابه