تولید ماده موثره داروهایی برای درمان بیماری‌های خاص
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمد امین رضوان‌طلب با اشاره به تولید بیش از ۲۵ محصول دانش‌بنیان در این شرکت، گفت: تمرکز تحقیقات بر روی تولید ماده اولیه دارویی است، به گونه‌ای که با مقدار بسیار کم بتوانیم ارزش افزوده بسیار زیاد را تولید کنیم.

این محقق تولید ماده موثره داروهای درمان بیماری‌های خاص مانند MS،  سرطان، دیابت و نوروژنرتیو را از دستاوردهای این شرکت نام برد و یادآور شد: علاوه بر آن به دانش فنی بیش از ۱۰ محصول دانش‌بنیان دست یافتیم و در حال حاضر بزرگترین تولیدکننده پپتیدهای دارویی در کشور هستیم.

وی کاربرد پپتیدهای تولید شده را قابل استفاده در داروهای درمان سرطان پروستات، دیابت و بیماری MS ذکر کرد و ادامه داد: بر این اساس تاکنون ۲۰ دارو به بازار عرضه شده است، ضمن آنکه بخش اعظمی از تحقیقات ما در زمینه توسعه داروهای بیماران خاص است که این برنامه نیز در دستور کار قرار دارد.

رضوان طلب با اشاره به صادرات محصولات دانش‌بنیان این شرکت یادآور شد: در حال حاضر صادرات ماده موثره دو داروی " گلاتیرامر استات" و " فینگولیمود" را در دستور کار داریم. داروی گلاتیرامر استات برای درمان بیماری MS است و داروی فینگولیمود (fingolimod) نیز به عنوان تنها داروی خوراکی این دسته از بیماران مطرح است.

به گزارش ایسنا وی در پایان افزود: با توجه به شرایط کنونی کشور، تامین داروهای مورد نیاز کشور را در اولویت کاری خود قرار دادیم و در صورت تحت پوشش قرار دادن کل کشور وارد فاز صادرات خواهیم شد.

 برند اصلی داروی گلاتیرامر استات متعلق به یک شرکت اسرائیلی است و با توجه به این‌که این دارو برای کنترل بیماری MS استفاده می‌شود، امکان واردات آن به کشور وجود نداشت. از این رو این شرکت با ساخت ماده موثره بر تهیه فرمولاسیون آن نسبت به تولید آن اقدام کرد.

پایان پیام/

مطالب مشابه