فرایند ثبت‌نام کارتخوان پزشکان هیچ‌وقت متوقف نمی‌شود
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، علی رستم‌پور با اشاره به آخرین ثبت‌نام دستگاه کارتخوان پزشکان در سامانه سازمان امور مالیاتی، اظهار داشت: تا روز چهارشنبه هفته گذشته حدود ۱۴ درصد از فراخوانی که انجام شده بود، ثبت‌نام کردند و در دو روز باقیمانده یعنی پنجشنبه و جمعه آمار به ۲۱ درصد رسیده است.
 
مدیرکل دفتر تنظیم مقررات و نظارت بر برون‏ سپاری سازمان امور مالیاتی ادامه داد: در حال حاضر ۱۴۲۶۶ پزشک دستگاه کارتخوان خود را در سامانه مالیاتی ثبت کردند، این موضوع علیرغم همه فضاسازی‌های صورت‌گرفته، ظرف مدت باقی‌مانده که به نوعی عده‌ای مانع ثبت دستگاه کارتخوان پزشکان در سامانه مالیاتی بودند انجام شد.

وی افزود: عده‌ای با فضاسازی دنبال تمکین نکردن پزشکان بودند، شبهاتی مانند اینکه چرا تبعیض شده و اول پزشکان باید این کار را انجام دهند و یا آن که زیر ساخت این کار آماده نیست و دیگر مباحث در این راستا مطرح شد.
 
رستم‌پور گفت: فرایند ثبت نام کارتخوان پزشکان هیچ وقت متوقف نمی‌شود، با این فرض که امروز یک پزشک مجوز مطب و طبابت خود را اخذ می‌کند نیاز است تا سامانه باز باشد و اطلاعات مربوط به آن ثبت شود بنابراین عملاً سامانه بسته نمی‌شود. قرار بر این بود از اول مهرماه تمامی مراکز درمانی که فراخوان شدند برای نصب و استفاده از کارتخوان مورد تایید سازمان مالیاتی ثبت نام کنند. در حال حاضر نیز این تکلیف سر جای خودش معتبر است.

مدیرکل دفتر تنظیم مقررات و نظارت بر برون‏ سپاری سازمان امور مالیاتی تاکید کرد: در صورتی که پزشکان از اول مهر تکلیف خود در قبال ثبت کارت خوان در سامانه مالیاتی را انجام ندهند مشمول تمامی تبعات قانونی می‌شوند چرا که به قانون تمکین نکردند و از اول نیز نمی‌خواستیم به این موضوع ورود کنیم.

وی اظهار کرد: عده‌ای اینگونه برداشت کردند با توجه به باز بودن سامانه برای ثبت کارتخوان، سازمان مالیاتی از موضع خود عقب نشینی کرده است، طبق برنامه ریزی و اجرا که از اول مهر ماه تکلیف شده کماکان نیز همان تاریخ خواهد بود؛ بحث تمدید زمان مطرح نیست و سایت همواره باز است. مهم اجرا بوده که از اول مهر عملیاتی می‌شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان رستم پور در پایان اضافه کرد: سازمان امور مالیاتی کار خود را به سرعت و با تلاش مجدانه شروع کرده است، تا پایان روز‌های قبل از اجرا اگر پزشکی ثبت نام کرد سعی می‌کنیم شناسه ثبت کارت خوان را ارائه دهیم تا تکالیف قانونی از سمت سازمان مالیاتی اجرا شده باشد و از این به بعد، تکلیف برعهده پزشکان محترم است تا به آن عمل کنند.

پایان پیام/

مطالب مشابه