نظام پزشکی کلاس‌های دوره‌ای آموزش تخصصی ویژه پزشکان برگزار می‌کند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، علیرضا سلیمی اظهار کرد: سازمان نظام پزشکی در زمینه حفظ و ارتقای سواد سلامت مردم برنامه‌ریزی‌های گسترده‌ای را انجام می‌دهد، زیرا این مسئله در زمینه کاهش بروز و شیوع بیماری‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی افزود: آموزش همگانی سلامت یکی از برنامه‌های همیشگی سازمان نظام پزشکی است و آموزش‌های عمومی نقش مهمی در پیگیری‌های بیماری‌های غیرواگیر دارد، سازمان نظام پزشکی به صورت دوره‌ای کلاس‌های آموزش تخصصی ویژه پزشکان برگزار می‌کند و این کار در زمینه ارتقای دانش و اطلاعات آنها انجام می‌شود.

معاون آموزشی سازمان نظام پزشکی ادامه داد: بیماری‌های غیرواگیر قابل پیشگیری است و ارتباط مستقیم با آمار مرگ‌ومیر در دنیا دارد که در این میان کنترل قند، وزن و چاقی یکی از اقداماتی است که به وسیله سازمان نظام پزشکی با همکاری دیگر نهادهای ذیربط انجام می‌شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان سلیمی در پایان گفت: سازمان نظام پزشکی آموزش‌های تخصصی و عمومی به مردم در زمینه پیشگیری از چاقی و کنترل قند و فشار خون دارد و این گونه برنامه‌ها با کمک جامعه پزشکی و خانه‌های بهداشت و مراکز خدمات جامعه سلامت در سراسر کشور انجام می‌شود.

پایان پیام/

مطالب مشابه