به جای گرفتن مالیات، پزشکان را به مناطق محروم بفرستید
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، معصومه آقاپور علیشاهی در ابتدای این گفت‌وگو که با خبرگزاری خانه ملت انجام شد، با انتقاد از ضعف سیستم پرداخت مالیات در کشور گفت: باید زیر ساخت‌های لازم برای پرداخت مالیات در کشور درست شود تا بتوانیم مردم را موظف به پرداخت مالیات کنیم و با مالیات دریافتی، شفاف سازی لازم برای مردم صورت بگیرد.

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: متاسفانه در کشور ما اکثریت مردم مالیات را اجبار و هزینه می‌دانند؛ درحالی که درکشورهای توسعه یافته مالیات به عنوان هزینه رفاهی افراد جامعه است و مردم با رغبت آن را پرداخت می‌کنند و فرار مالیاتی ندارند و حتی بعد از دریافت آن از سوی مسئولین، برای مردم شفاف‌سازی می‌شود.

علیشاهی در ادامه تصریح کرد: آیا سازمان مالیاتی کشور دریافتی و پرداختی مالیات را برای مردم شفاف میکند؟ آیا ۳درصد دریافتی مالیات در حوزه درمان برای مردم مشخص میشود و صرف هزینه سلامت می شود؟ متاسفانه شفاف نبودن پرداخت مالیات انگیزه پرداخت مالیات را از مردم می گیرد.
 

اجبار پزشکان به استفاده از کارت خوان راه درستی برای پرداخت مالیات نیست

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس دهم در ادامه گفت: در کشور ما زیر ساختهای پرداختی مالیات برای پزشکان هم تقویت نشده است و حتی سیستم مالیاتی کشور به گونه ای طراحی شده که چه پزشک چه غیرپزشک از پرداخت مالیات امتناع می کنند؛ اگر تمام مطب های کشور هم  به کارت خوان مجهز باشد، برای درمان به هر دلیلی که مجبور به پرداخت حق ویزیت به صورت نقدی باشید، به عنوان شهروند اعتراضی می کنید؟!  بی شک اجبار به استفاده از کارت خوان راه درستی برای پرداخت مالیات توسط پزشکان نیست چرا که می توانند به هزاران راه از پرادخت مالیات سر باز زنند.

آقاپور علیشاهی پیشنهاد داد: هر پزشک با توجه به تخصصی که دارد و با صلاحدید وزارت بهداشت به مدت ده روز در سال اقدام به خدمات رسانی رایگان در مناطق کشور کند. براساس هزینه ها و خدماتی که هر پزشک در این مدت ده روز ارائه می کند میتوانند مالیات پرداخت نکنند؛ هر کس از این طرح حمایت نکرد با توجه شرایطی که دارند از حقوق تا ابطلال کسب مجوز طبابت این افراد استفاده کنیم، این گونه خدمات نه تنها مالیات پرداختی پزشکان را کاهش می دهد بلکه باعث کاهش پرداختی از جیب قشر ضعیف جامعه می شود.

پایان پیام/

9 نظر

مطالب مشابه