اعلام نتیجه کارشناسی ارشد پزشکی؛ عصر امروز در سایت
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، آبتین حیدرزاده از اعلام نتایج کارشناسی ارشد علوم پزشکی ۹۸ خبر داد و اظهار کرد: نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های علوم پزشکی سال ۹۸ عصر امروز در سایت سنجش پزشکی منتشر خواهد شد.

وی با اشاره به ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد گروه علوم پزشکی سال ۹۸ گفت: ۴ هزار و ۷۲۲ نفر ظرفیت کل پذیرش ارشد پزشکی بود که از این تعداد ۴ هزار و ۳۸۶ نفر پذیرش شدند و ۲ هزار و ۹۶۹ داوطلب به صورت روزانه و ۱ هزار و ۴۱۷ داوطلب شهریه پرداز هستند، امسال ۳ هزار و ۳۹۲ داوطلب پذیرفته شده در کارشناسی ارشد علوم پزشکی زن و ۱ هزار و ۴۱۶ پذیرفته شته مرد هستند.
 
رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی با اشاره به پذیرش داوطلبان استعداد درخشان در آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی سال ۹۸ بیان کرد: ۲۹۶ داوطلب استعداد درخشان بدون آزمون و ۱۲۶ نفر استعداد درخشان با آزمون در کارشناسی ارشد پذیرفته شدند که در مجموع تعداد داوطلبان پذیرفته شده در آزمون ارشد پزشکی به ۴ هزار و ۸۰۸ نفر رسید.

حیدرزاده به تعداد رشته محل‌ها و دانشگاه‌های پذیرنده داوطلب کارشناسی ارشد علوم پزشکی سال ۹۸ اشاره کرد و گفت: داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی در یک هزار و ۵۱۶ رشته محل ارشد پزشکی و ۱۱۹ دانشگاه  پذیرفته شدند، امسال شرط نمره زبان در آزمون ارشد پزشکی اعمال شد و برخی داوطلبان به دلیل کسب نمره زبان کمتر از ۲۵ درصد مجاز به انتخاب رشته نشدند.
 
وی در پایان به تعداد ثبت نام شرکت کنندگان آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های علوم پزشکی سال ۹۸ اشاره کرد و گفت: بیش از ۷۰ هزار داوطلب در آزمون کارشناسی ارشد گروه علوم پزشکی امسال ثبت نام کردند و در مجموع بیش از ۵۰ هزار نفر در جلسه آزمون حاضر بودند و ۱۱ هزار و ۴۰۴ نفر انتخاب رشته کردند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان امسال در کنکور کارشناسی ارشد گروه علوم پزشکی سال ۹۸ بنا بر مصوبه شورای آموزش پزشکی وزارت بهداشت داوطلبان حداقل نمره ۱۰ از ۴۰ یا ۲۵ درصد از نمره زبان را باید کسب می‌کردند.
 
آزمون کارشناسی ارشد به رشته‌های علوم پزشکی سال ۹۸ در ۲ نوبت صبح و عصر روز ۲۷ و ۲۸ تیرماه در شهرهای اراک، اردبیل، ارومیه، اصفهان، اهواز، ایلام، بوشهر، بندرعباس، بیرجند، تبریز، تهران، خرم آباد، رشت، زاهدان، زنجان، ساری، سمنان، سنندج، شیراز، شهرکرد، قزوین، قم، کاشان، کرمانشاه، کرمان، گرگان، مشهد، همدان، یاسوج و یزد برگزار شد.

پایان پیام/

مطالب مشابه